Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır | Moda Forumu

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır

zenci orgusu
Paylaş
 

Son zamanların en fazla tercih edilen ve en yeni modası olan Zenci Örgüsü, ince ince örülen örgüler ile ünlenmiş bir örgü türüdür. İsteğe bağlı olarak kişi, saçlarına sentetik saç eklemesi yapabilir ve bu şekilde saçlarını uzatabilir. Afrika Örgüsü ile ilgili bilinen birçok yanlış vardır.

Afrika Örgüsü İle Yanlış Bilinenler Doğrular Nelerdir?

Çoğu kişi Afrika Örgüsünün saçlara fazla zarar verdiğini düşünmektedir. Fakat normal örgülerden farkı olmayan Afrika Örgüsünün hiç zararı yoktur. Aksine, saçları dış etkenlerden koruduğu için saçın rahatladığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda yağlı saçların da bu problemden kurtulacaklardır.

Afrika Örgüsü ile saçları yıkamak oldukça basittir. Afrika Örgüsünün, saçların yıkanmasını zorladığı bilinmektedir. Fakat bu öngörünün yanlış olduğu kesindir. Normal saçların yıkanması ne kadar kolay ise, Afrika Örgüsünü de yıkamak bir o kadar kolaydır. Afrika Örgüsü, saç kremi gibi ek ürünlere de ihtiyaç duymaz.

Saçları döktüğü bilinen Afrika Örgüsü, yanlış bir yaklaşımdır. Sağlıklı bir insanın saçı günde 100 tel kadar dökülme yaşar. Fakat Afrika Örgüsü yapıldığı zaman, dökülen saç telleri örgü içerisinde kalacağı için, saçlar açıldığında saçların dökülmesi, bu kanıya yol açmaktadır.

zenci orgusu

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kullanılır?

Afrika Örüsü, yapıştırıcı veya balmumu gibi kimyasal maddeler ile yapılmadığından 3 ay kadar kullanmak mümkündür. Aynı zamanda kişi 3 ay önceden saçlarını sökmek ister ise, normal örgünün söküldüğü gibi sökülmesi mümkündür. Sadece Afrika Örgüsü çok fazla olduğundan bu yöntem, oldukça zor olacaktır.

Afrika Örgüsünü Kullanmak Zor Mudur?

Afrika Örgüsünü kullanmak, normal saçı kullanmaktan çok dahi basittir. Normal saçlara bakım gösterilmesi gerekirken Afrika Örgüsünde bu durum yaşanmamaktadır. Bu yüzden de pek kolay kullanımı olan Afrika Örgüsünün zor kullanıldığı yanlış bir kanıdır.

afrka örgüü

Afrika Örgüsü Fiyatları Ne Kadardır?

Afrika Örgüsünün fiyatı genelde yaptırılan yere veya semte göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda Afrika Örgüsü düz renk, farklı renk, farklı uzunluklara göre fiyatların değiştiğini söylemek kesin olacaktır. Düz renk Afrika Örgüsü fiyatı 400 liradan başlamaktadır. Ombre olarak yapılan Afrika Örgüsünün 500 liradan başlamaktadır.

Kaynak: https://sacportali.com/zenci-orgusu-nasil-yapilir/

Bu yazı 16193 kere okundu.
  • Site Yorum

3 adet yorum var.

  1. emir dedi ki:

    ben de cok begeniyorum ama nasil yikiyorlar peki bu orgulerin icini? Tekrar mi aciyorlar?

  2. Eda dedi ki:

    Bu saç modeli herkese yakışmıyor ben düşünüyordum ama cesaret edemedim.

  3. Fahrettin dedi ki:

    Farklı olacağım diye rezil de olunabilecek bir konu zenci saç modeli yada örsü modeli bayanlar dikkatli olsun bence

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
,Aspire Türkiye,şifalı taşlar