Saçlarınız Sizden İlgi Bekler | Moda Forumu

Saçlarınız Sizden İlgi Bekler

saçlarınız ilgi bekler
Paylaş
 

Saçlarınız Sizden İlgi Bekler…Uzun ya da kısa, moda ya da tercih sebep her ne olursa olsun sağlıklı, ışıltılı ve kolay şekil alan ve kolay taranan saçlara sahip olmak çok önemli. çünkü  Saçlarınızın şeklinden çok sağlıklı olması en dikkat çekici tarafıdır. Sağlıksız yağlı saçları kimse sevmez bununla birlikte oluşturduğu görüntü çevre tarafından da hoş karşılanmaz. Ne var ki bazı kadınların saçları 1 gün içinde yağlı görüntüye bürünebilir. Yine yüz tipimize uygun olmayan kesimler ya da şekiller de bizi iyi ya da kötü yönde çok farklı gösterebilir. Tüm bunların çaresi elbette önce temizlik ve bakım sonra saçlarımızı tanımaktan geçiyor. Her kadın saçıyla çokça ilgilidir fakat çok az kadın saç bakımı konusunda doğru bilgilerle hareket eder.

Yapılan araştırmalara göre, her 100 kadından 78’i saçlarından memnun değil. .Kimileri vardır kıvır kıvır saçlı, hep düz saçlara özenir, kimileri vardır düz saçlı hep kıvırcık saçım olsaydı der, dalgalıdır hoşnut olmaz, siyahtır beğenmez, hafif kestane rengidir hep kızıl saçlara özenir. İnsanoğlunun doğasında vardır, elindekilerle yetinmeyip başkalarında olanı istemek. Özellikle kadınların bu bitmez tükenmez istekleri olmasaydı kozmetik firmaları ne bu kadar çok, ne de bu kadara rekabet içinde olurdu. Saçlar ise güzellik konusunda en önemli gündem maddesidir, zira üçlü bir koalisyon gereklidir: Kişi, dermatolog ve kuaför. Üçünün ortak kararları o kişiye uygun saç ürününü gündeme getirir. Gündeme gelen saç ürünleri o kadar çeşitli ve o kadar farklı özelliklere sahiptir ki gerçekten bilinçli saç ürünleri seçiyorum diyebilen insanları kutlamak gerekir. Bu konuda en önemli eksik, birçok kişinin saçının cinsini dahi bilmemesidir. Saçın cinsi bilinirse ürünler hakkında fiyat, alışkanlık, koku ve içerik bakımından tercih yapmak daha kolay olacaktır.

saçlarınız ilgi bekler

Sağlıklı Saçlar için saçlarınızla  ilgilenin.

Mükemmel bir saç görünüşü ancak sağlıklı ve bakımlı saçlarla elde edilebilir. Güzelliğin tamamlayıcısı olan saçlarınızı, sağlıklı tutabilmek için önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?

Güzelliğinizin ve cazibenizin önemli bölümünün saçlarınızdan kaynaklandığını hiç düşündünüz mü? Atalarımız kadının süsü saçlarıdır demişler. Gerçekten de doğru. Sağlıklı ve iyi taranmış saçlar hem kendinize hem de başkalarına karşı iyi bir görüntü sağlamamızda en büyük yardımcımızdır. Yüzümüz iyi bir çerçeve içinde daha anlamlı ve güzel bir görüntüye kavuşacaktır. Piyasaya her gün yeni güzellik ürünleri sunuluyor. Saçların önemi herkesçe anlaşılmış olacak ki bu ürünlerin çok büyük bir bölümünü saç bakım setleri oluşturuyor. Bu setlerde şampuanlar, kremler, jöleler ve türlü bakım ürünleri bulunuyor. Bu ürünlerin bu kadar yaygın olarak kullanılmasının bir nedeni de insanların %80’inin saçlarıyla sorunları olması. Bu sorunlarda hepinizin bildiği gibi çok çeşitlidir. Bazları yağlı saçlardan bazıları ise kuru saçlardan şikâyetçi. Kiminin saçları çok kırılıyor, kiminin de zayıf ve zor toplanan saçlarla başları belada. Kepekli saçlar da ayrı bir dert. Bu sorunların biri ya da birkaçı ile uğraşanlara çok basit bir sır verelim. Bütün bu sorunlarla başa çıkmanın başlıca yöntemi aslında temizliktir.

İyi bir yıkama, doğru fırçalama, saçın cinsine uygun bir saç şekli de saç bakımının diğer aşamaları. Ama özellikle de sağlıklı bir hayat, doğru bir uyku düzeni açık havada spor yapılarak geçirilen zaman, dengeli bir beslenme, bol sebze ve meyve yemek, yeterince vitamin ve mineral almak, alkolden, kahveden ve yağlardan uzak durmak; bütün bu saydıklarımız aslında sağlıklı bir vücut için dikkat etmemiz gereken şeyler. Sağlıklı saçların ancak sağlıklı bir vücutta olabileceğini de aklımızdan çıkarmamalıyız.

Bu yazı 1682 kere okundu.
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. […] Ayrıca tüm doktorların tavsiyesi olan su konusunu es geçmemekte fayda vardır. Günlük hayatta bol bol su tüketmeliyiz. Böylece aynı zamanda saç bakımımıza özen göstermiş oluruz. Unutmayın bakımsız ve kepekli saçlar kadını güvensiz ve güçsüz hissettirir. Güvensiz ve güçsüz görünmemek için saçlarınıza özen gösterin. çünkü saçlarınız sizden ilgi bekler. […]

 2. Melek dedi ki:

  Saclar ilgi bekliyor. Veriyoru,da ama genede sonuk saclarim. Daha ne yapayim bilmiyorum

 3. Önder dedi ki:

  Saçım dökülüyor ne yapabilirim?
  Gerçekten saçla uğraşmak ayrı bir mesele sürekli bakım istiyor ve onarım.

 4. can dedi ki:

  saçlara gerçekten çok ilgi göstermek gerek 1 hafta bile bakımsız olması kepek problemi başlamasına sebep oluyor.

 5. cenk dedi ki:

  2 gün bakımsız bırakınca saçları hemen belli olmaya başlıyor.ilgi ilgi ilgi

 6. Büşra dedi ki:

  bu bakımları uyguladıkan sonra saçlarım inanılmaz bir şekilde güzelleşti 🙂

 7. mahmut dedi ki:

  gerçekten ilgisiz bırakılınca hemen kepek problemleri başlıyor güzel bir yazı olmuş.

 8. Yasemin dedi ki:

  benimde saçlarım süpürge gibi bir ara bu bakımları uygulamam lazım.

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.