Rimel Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir? | Moda Forumu

Rimel Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

rimel
Paylaş
 

Göz makyajının olmazsa olmazı rimel, gözlerin büyüsüne büyü katan, etkileyici bakışlar yaratan , makyajın temel taşlarından biri.Peki rimel uygularken ne hatalar yapılıyor, nelere dikkat etmek gerekiyor?

  Rimel, kirpikleri olduğundan daha uzun ve hacimli göstermek amacıyla uygulanır.Sadece uçlara uygulanan rimel kirpiklerin daha kısa ve cılız görünmesine sebep olur.Bu nedenle rimel fırçası kirpik diplerinden başlayarak zik zak hareketleriyle tek seferde yukarı çıkacak şekilde uygulanmalıdır.İlk katı kuruduktan sonra aynı işlem ikinci kat için de uygulanabilir.Sadece üst kirpiklere uygulanan rimel çok daha hoş gözükecektir.Çünkü alt kirpiklere uygulanan rimel gün içinde aktığında gözlerin altını karartarak göz altı torbalarını ortaya çıkaracak,yorgun ve çökük görünmeye sebep olacaktır.

Rimel kullanımında karşılaşılan sorunlardan bir diğeri ise topaklanmadır. Kirpiklerin katı, sıkışık ve birbirine yapışık görüntüsü topaklanma olarak adlandırılır ve bu istenmeyen bir durumdur. Topaklanmayı önlemek için rimel uygulamadan önce kirpikler kirpik tarağı ile hafif şekilde fırçalanabilir, talk pudra ile yumuşatılabilir.İki kattan fazla uygulanan rimel de topaklanmaya sebep olabilir, bu yüzden üçüncü kat tercih edilmemelidir.Böylelikle doğru rimel uygulayarak buğulu ve etkili bakışlara sahip olunabilir.

Bu yazı 396 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.