Pratik Kahvaltı Tarifleri | Moda Forumu

Pratik Kahvaltı Tarifleri

kahvaltı
Paylaş
 

Güne başlamadan önce yapacağımız kahvaltı gün boyu zinde kalmamızı sağlarken, gün içerisinde de sıklıkla acıkmanın önüne geçen en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Yapılan uzman araştırmaları sonuçlarında sağlam bir kahvaltının genel vücut sağlığı açısından önemini gösterirken, sıklıkla görülebilecek yemek yeme hissini de ortadan kaldırarak, kişinin fazla kilo almasının da önüne geçtiği sonucuna varılmıştır. Bu nedenle uzmanlar, uzun vadede sağlıklı ve forumda kalabilmek için, her gün mutlaka düzenli bir şekilde kahvaltı yapılması gerektiğini tavsiye etmektedirler.

Kahvaltının İçeriği Çok Önemli

Her ne kadar kahvaltı tarifleri gibi bir tarif söz konusu olmasa da, kahvaltının içeriğini belirleyici bir yön çizebilmek son derece önemlidir. Kahvaltı için tüketilecek besin maddeleri, günü iyi geçirebilmeniz için hayati önem taşımaktadır. Kimileri pratik kahvaltı tarifleri ile kahvaltısını tamamlıyor olsa da, uzmanlar kahvaltılarda yumurtanın eksik edilmemesi konusunda ısrarlı bir şekilde duruyorlar.

Yumurtanın içeriğinde bulunan minerallerin, kişiyi tok tuttuğu yönündeki bulgular nedeniyle yumurta, uzmanların kahvaltılıklarda en fazla tavsiye ettikleri yiyecekler arasında yer alıyor. Kahvaltı için önemle tavsiye edilen bir diğer besin maddeleri ise, süt ve özellikle peynir gibi süt ürünlerinin yanı sıra zeytindir. Yumurtayla birlikte tüm bu besin maddeleri uzmanlar tarafından, kahvaltının olmazsa olmazları olarak kabul edilmektedir.

Kahvaltılarda işlenmiş gıdaların tüketilmemesi ya da tüketimde aşırıya gidilmemesi de, ayrı bir önem taşıyor. İnternet üzerinde en güzel kahvaltı tarifleri veren web siteleri bulunsa da, kalori ve sağlık açısından verilecek tarifleri dikkatli bir şekilde incelemeniz daha yararlı olacaktır.

Rahat ve Zinde Bir Gün İçin, Sağlam Kahvaltı Şart

Gün boyu rahat bir şekilde hareket etmek, dikkat vermede sıkıntı yaşamamak, sık sık acıkmamak ve sağlıklı beslenmek için sağlam ve özverili bir kahvaltı yapmak, son derece önemli. Yapılan tüm araştırmalar, özellikle gün içerisinde öğün dışında yemek yeme ihtiyacının ortaya çıkmaması için, sağlam ve düzenli bir şekilde kahvaltı yapılmasının gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Ara öğünlere ihtiyaç duyulmaması da, fazla kilolardan kurtulmak veya formda kalmak için, büyük önem taşıyor. Bu nedenle internet üzerinde kolay kahvaltı tarifleri incelenirken verilen tariflerin gelişi güzel olmadığına ve bu kurallara bağlı olarak verildiğine dikkat etmekte yarar var.

Kendinizi Ödüllendirin

 

Bu denli önemli bir öğün olan kahvaltıd ile zaman zaman kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Örneğin dışarıya çıkaran belirli bir günde kahvaltınızı kafetaryada yapın. Resimli yemek tarifleri katologlarında ilk sıralarda bulunan kahvaltı menüsü ile iyi bir öğün geçirebilirsiniz.

Bu yazı 2572 kere okundu.
 • Site Yorum

11 adet yorum var.

 1. edip dedi ki:

  herhalde en çok sıkıntı yaşanan menü kahvaltıdır bu pratik fikirler herkesin işine çok yarayacak

 2. Hasan dedi ki:

  Çok güzel bir site tavsiyesi Gerçekten ben beğendim güzel tarifler bulunmaktadır

 3. Nezir dedi ki:

  Milföy hamuru ile ilgili tarifler kahvaltı için çok pratik oluyor

 4. Ümit dedi ki:

  Yumurtasız peynirsiz sucuksuz kahvaltıya kahvaltı demem. Hep de pratik olmayıversin

 5. Ömür dedi ki:

  Her gün doyurucu sağlıklı bir kahvaltı yapmak önemlidir. GÜzel tavsiyeler var paylaşımda.

 6. ömer dedi ki:

  güzel bir site harika tarifer var iyi inceledim hamur tarifleri hoş olmuş

 7. kaya dedi ki:

  pratik kahvaltılar aslında zor oluyor uyku sersemi hemen kahvaltı hazırlamak zor oluyor gerçekten

 8. Beyza dedi ki:

  Günün en önemli öğünlerinden bir tanesi kesinlikle o yüzden sabah kahvaltısını es geçmemek lazım.

 9. sebat dedi ki:

  zaten kavhaltı dedimmi pratik olması lazım hızlı ve kolay ve doyurucu

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.