Platonik Aşıkların Kendilerini Avutmak İçin Bulduğu Teselliler | Moda Forumu

Platonik Aşıkların Kendilerini Avutmak İçin Bulduğu Teselliler

platonik aşk
Paylaş
 

Platonik aşk konusunda hepimiz bilgi sahibiyizdir. Başımıza gelmese bile en kötü etrafımızdaki insanların davranışlarını gözlemleme şansımız bulunmakta. Bu durumda olan insanlar genelde yapılan her hareketin altında bir anlam aramakta. Peki nasıl derseniz yazımıza göz atalım..

Günaydın-İyi geceler mesajları

Platonik aşıkların en büyük avuntusundan birisi bu mesajlardır. Genelde yine günaydın mesajını yazan taraf platonik olan kişidir, ancak ona gelen aynı sıcaklıkta cevaplar avuntu için birebir denilebilir. “Günaydın mesajıma cevap verdi kesin o yazacaktı önce ben davrandım”, “iyi geceler mesajıma cevap verdi kesin beni düşünüyordu” gibi çıkarımlarda bulunup kendilerini değerli hissettirecek her türlü duyguya girebilirler.

Kullanılan samimi kelimeler

Karşıdaki kişi normal konuşma şekli olarak “canım” “cicim” gibi kelimeleri sık kullanıyordur. Platonik kişi de bu durumu normal karşılamak yerine “bana canım dedi kesin hoşlanıyor” tarzı düşüncelere girip gereksiz şekilde beklentilere girmekte. Hatta bazı insanlar kalp içeren emojileri bile çok sık kullanıyor. Platonikler için büyük avuntu kaynağı diyebiliriz. Dikkatli kullanmakta fayda var.

Beğenilen sosyal medya paylaşımları

 

Karşıdaki kişi aktif olarak sosyal medya kullanıcısıdır ancak yine yanlış anlaşılacak bir durum çıkar ortaya. Elinden telefon düşmüyordur o yüzden paylaşımlarını beğenmiştir. Ancak yine platonik aşık olan karakterimiz sanki kendisi paylaşım yapsın diye bekliyormuş gibi düşünür. Ben atar atmaz beğendi diyerek de egosunu tatmin etmekle birlikte sevinmeye başlar.

 

Sürekli gülümsemek

Yine kişi çok güleryüzlü bir yapıya sahiptir, ancak üzerine alınmak isteyene tam fırsat olabilecek bir durum. “Bana sürekli gülüyor, ben ne yapsam, ne anlatsam gülümsüyor.” “Demek ki benden sıkılmıyor” düşüncesi oluşuyor hemen kafada. Aslında ortamda bulunan herkese karşı öyle olduğunu fark etmiyor. Çünkü sadece kendisine karşı yaptığını düşünüyor, aşkın gözü gerçekten kör.

 

Hesap sorulması

Aslında durum tam olarak hesap sormak da değildir. Dışarıya çıktığında “nereye gidiyorsun?, kiminlesin?” gibi sorular umut kaynağı denebilir. Platonik tarafından “Beni düşünüyor, beni kıskandı” şeklinde yorumlanmaya çok müsait sorulardır bunlar. Ancak karşı tarafın meraklı olabileceği ihtimalleri aklına asla gelmez. Sadece kendisine soruyor zanneder ve mutlu olur.

 

 

 

 

 

Bu yazı 8924 kere okundu.
Etiketler:
platonik aşk
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.