Özel Tasarım Kolyeye Nasıl Sahip Olabilirim? | Moda Forumu

Özel Tasarım Kolyeye Nasıl Sahip Olabilirim?

kolye
Paylaş
 

Altın tarih boyunca insanlığın ilgisini çekmiş ve insanlar arasında ticari ilişkilerde etkin bir rol oynamış madeni bir eşya olarak her zaman konumunu güncel tutmuştur. Altına karşı bu derece ilginin yüksek oluşu renginin parlak sarıdan oluşması, asit gibi yakıcı maddelerin etkisinden etkilenmemesi ve doğada sınırlı sayıda bulunması gibi nedenlerdendir.

Altın ilk nasıl kullanıldı?

Altın, m.ö 3200’li yıllarda mısır hükümdarlarınca çekilerek uzatılan ve eşit boyda çubuklar olarak kullanıldı. Sonraları m.ö 700’lü yıllarda Lidyalılarca altın madeni bir para haline getirildi. Böylece ticari ilişkiler, alış verişler altın ile yapılır hale gelmiş oldu.

Altın doğada nasıl bulunmaktadır?

Doğada hemen tüm doğal maddeler çok küçük oranlarda da olsa altın ihtiva ederler. Hatta biz insanların vücudunda dahi çok çok az miktarda altın bulabilmek mümkündür. Ancak bu bahsettiğimiz rakamlar kafanızda oluşan külçe altın cinsi kilo ya da gram olarak düşünmeyin. İnsanın vücudunun milyarda 100 lük bir kısmı kadar altın bulunur. Kilo başına hesaplarsak ortalama olarak 70-80 kiloluk bir insanın vücudunda aşağı yukarı 7-8mg altın bulabilmek mümkündür. Bu rakam dünyanın yerkabuğunda yaklaşık olarak bir tonda 5mg civarındadır. Durum böyle olunca altın bulmak zor bir durum görünmektedir. Bulunması ve çıkarılması zor bir işlem olan altın bu sebeple değerli madenlerdendir.

Altın satışı ve kuyumcular

Günümüzde altının çıkarılması ve işlenmesi, son olarak kullanıcıyla buluşması için satışa sunulduğu yerler kuyumcu olarak tabir edilir. Bir yatırım aracı olarakta kullanılabilen altın için kuyumculuk sektörü yılların verdiği birikim ile birlikte bir hizmet sektörü oluşturmuşlardır.

Sektörün en değerli malzemeleri arasında hayal gücü vardır. Değerli mücevhereler hayal gücü ile yoğurularak kullanıcıların hizmetine sunulur. Her ne kadar özgünlük tasarımda değerli bir yere sahip olsa da asıl önemli olan kullanıcıların beğendiği ve talep etiği ürünleri oluşturabilmektir. Pek çok firma bu alanda özel tasarım işleriyle uğraşmaktadır. Bunların başında butik kuyumcular gelir. Peki, nedir bu butik kuyucular? Tam olarak ne iş yaparlar?

Butik kuyucu nedir ve ne iş yapar?

Butik kuyumcu dediğimiz kavram sizlerin değerli olan taşlarınızı işleyebilecek, bununla birlikte isteğinize göre özel tasarımlar ekletebileceğiniz mücevher mağazalarına verilen isimdir. Zaman içerisinde yaptığı işler ile isimlerini duyurmalarından dolayı pek çok kişide güven duygusu oluşturmayı başarabilmiştir bu tür mağazalar. Ayrıca isteğinize göre size özel tasarımlar bulabileceğiniz yegâne yerler olduklarını da belirtelim. Örneğin bir kolye almak istiyorsunuz ve bu kolyede kendinizce bir şeyler olmasını düşünmektesiniz. Özel tasarım kolye için size imkânlar sunan butikleri dolaşmanızı öneririz.

Özel tasarım kolye ve fiyatları

Kendinize has olarak hazırlatmak istediğiniz bu şekilde kolyelerde fiyatlar, standartları pek geçmediğiniz taktide düşündüğünüz gibi pahalı olmayacaktır. Özel tasarım kolye fiyatlarını etkileyecek en ana unsur kolye üzerinde uygulanacak işçiliktir.

İstediğiniz tasarımı sizin getireceğiniz mücevherle yaptırabileceğiniz gibi en baştan yapacağınız seçimle de halledebilirsiniz. Bu işlemlerin tümü sizlerin istek ve zevkine kalmıştır.

 

Bu yazı 207 kere okundu.
Etiketler:
butik kuyumcular
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Elektronik Sigara,One Hit Wonder, 2. el makina