Modayı Takip mi Etmeli, Yoksa Oluşturmalı mı? | Moda Forumu

Modayı Takip mi Etmeli, Yoksa Oluşturmalı mı?

moda
Paylaş
 

 

Kıyafet ve kıyafet seçimi görselliğine çok önem veren kişiler için çok büyük önem arz eder. Kıyafet seçimine yönlendiren unsurların başında ise moda gelmekte. Bu moda her mevsime göre değişiklik gösterebilmekte. Mevsimlerin geçişi sırasında insanların ihtiyacı ve üretilen malzemelere göre öne çıkarılan kıyafetler moda akımına yön vermektedir. Herkes tarafından beğenilen giysiler zamanla trend oluyor ve gardroblarda yerini almaya başlıyor.

kıyafet

Ancak moda olan giysiler herkes tarafından beğenilmeye biliyor. Çünkü herkesin zevk yapısı birbiriyle aynı değildir. Kendine göre çok geniş bir ağı olan moda sektöründe kişiler kendi tarzlarına uygun olanı beğenirler. Beden ve tarzın birbiriyle olan uyumu çok önemli. Sadece moda olması nedeniyle bir kıyafet giymek çok anlamsızdır. Aynı zamanda size özel olan tarzı karşı tarafa yansıtması ve bedeninize göre ölçülü olmalıdır. Yani vücut hatlarınıza uygun giyinmelisiniz. İşin özüne inildiğinde herkesin kendi modasını kendisinin oluşturduğunu görebiliyoruz. Beğeni kazanmış olan pek çok tasarım eğer bedene uygun olmaz ve oturmaz ise kimse tarafından ilgi odağı olmaz. Beğenilmez.

Modada bir önemli kuralda kıyafette kusurların kapatılmasıdır. Günümüzde modayı takip eden herkes bunlar içerisinde ünlü modacılardan tutun, moda tasarımcılarına kadar çok sayıda kişi kıyafette kusur kapatma unsuruna bakar. Doğru yapılan seçimlerle bu kusur sayılan bölgeler kapatılabilir. Şunu da bilmek gerekir ki şık olmak demek, dekolte giyinmek yada bilinen markaları giymek demek değildir. Doğru kıyafet seçimini yapabilen kişiler hemen her noktada şıktırlar diyebiliriz.

Bu yazı 2703 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.