Modaya Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? | Moda Forumu

Modaya Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

makyaj
Paylaş
 

 

 

Günümüzde yaşam tarzımızı etkileyen en önemli faktör moda. Sadece kıyafet alanında değil, dekorasyon, araba, yemek, sosyal medya ve hatta ilişkiler bile modadan etkileniyor.

 

 2018 Geçmiş Yıllardan İlham Alıyor

 

Yeni başladığımız bu yılın trendlerinde her zaman olduğu gibi geçmişe bir özlem var. İspanyol paça pantolonlar, kürklü ceketler, salaş ve kadife bluzlar. Modernleşen dünyanın soğuk havasından kurtulmak için geçmişin duygularına sığınılıyordur beklide.

 

 Kombin Yapmak

 

Trendlere uygun giyinmek kadar parçaları birleştirmek de çok önemli bir detay. Dokuların, renklerin ve tarzın birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Bunun yanı sıra stil göz önüne alınarak farklı ve değişik tarzda kombinler oluşturulabilir.

 Makyaj Tamamlayıcı Bir Unsur

 

Kıyafet uyumu ve güzelliği mükemmel olup makyaj hatalı olursa tüm çabalar boşa gidecektir. Spor bir kıyafetle hafif ve az makyaj yapılmalıdır. Tül, ipek saten gibi yumuşak ve romantik kıyafetlere yakışan makyaj porselen bir cilt ve soft renklerden oluşmalıdır. Gece elbiseleri ile uyumlu makyajda daha yoğun, kalıcı ve cesur renkler kullanılabilir. Kırmızı ve bordo rujlar, siyah ya da mor yoğun farlar gece mükemmel olacaktır.

 

 Güzel Taraflarınızı Ortaya Çıkarın

 

Makyaj sadece yüzde farklı bölgeleri renklendirmek değildir. Güzel tarafları ortaya çıkarıp sorunlu bölgeleri geri planda bırakmaktır. Bunun içinse izlenecek yol gayet basit. Güzel bölgeleri vurgulamak için açık renkler, gözü rahatsız eden taraflar ise koyu renk ve gölgelerle kamufle edilebilir.

 

 

Bu yazı 4308 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.