Modanın Çılgınlıkları Nelerdir? | Moda Forumu

Modanın Çılgınlıkları Nelerdir?

moda çılgınlıkları
Paylaş
 

 

 

Moda, popüler olan tüketim stillerini ifade eder. Kıyafetlerin ötesine geçerek ayakkabılara, mücevherlere ve hatta saçınızı nasıl şekillendirebileceğinize kadar uzanır. Moda ile gerçekten ilgileniyorsanız yeni trend’leri yakalamanın önemi büyüktür çünkü modada aynı kalan tek şey değişimdir.

 Modada Değişim

 

Değişimin nedeni aslında basittir. Sporcular, müzisyenler, film yıldızları başta olmak üzere insanlar popüler kültürden büyük ölçüde etkilenmektedir. Popüler kültürün yıldızları, aynı şeyleri tekrar tekrar yaparak yıldız olarak kalmaz. Bunun yerine, popülerliklerini korumak için daima yenilik ararlar. Çoğu zaman bu yenilikler farklı kıyafetler ya da saç modelleri ve makyaj türleri olarak ortaya çıkar.

 

Bu şekilde, moda evrim geçirmekte ve zaman içinde sürekli olarak değişmektedir. Özellikle dijital gelişmelerin de etkisiyle modanın çılgınlıkları gitgide artmaktadır. Çılgınlık olarak nitelendirilen yenilikler bir sonraki sene ise normaliz edilerek yaygınlaşmaktadır.

 

 Nostaljik Çılgınlıklar

 

Özellikle son yıllarda modanın geriye dönük unsurları dijital çağa ait elementlerle birleştirerek yorumladığı gözlemlenmektedir. Geçmişle geleceği harmanlayarak alışıldık olmayan kıyafet ve stiller 2000’li yıllarda hayatımıza girmeye başladı. 90’lara ait beyaz tişörtler ve bol kot pantolonların uzay temalı baskılarla birleştirilmesi veya 70’lere özgü neon tonda makyajın kaşlarda bile uygulanmaya başlaması bunlara örnek oluşturabilir.

 

Gelecek yıl moda adına bizi nelerin beklediğini tam olarak tahmin edebilmek mümkün değil. Ancak, kimlik oluşturma ve dünyada bir duruş sahibi olma adına da önem taşıyan modanın sakinlikten uzak ve aykırı tutumunu sürdürmesi beklenmektedir.

 

Bu yazı 314 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar