Maskara Nasıl Kullanılır? | Moda Forumu

Maskara Nasıl Kullanılır?

maskara
Paylaş
 

Maskara Nasıl Kullanılır? Maskara her bayan için vazgeçilmez makyaj malzemeleri arasında yer almaktadır. Bayanların %70 ‘inin kullandığı bir ürün olsa da maskara birçok bayan tarafından yanlış kullanılmaktadır. Kullanımı bu kadar yaygın olan bir ürünün yanlış kullanılması sonucu kirpiklerde hoş bir görüntü yerine topaklanma, yapışma ve akma gibi sorunlar yaşanmaktadır. Tüm bunların yaşanmaması adına bu yazımızda size maskaranın nasıl kullanılması gerektiğini anlatacağız ve hiçbir yerde duymadığınız püf noktalar ile mükemmel bir uygulama yapmanızı sağlayacağız.

Maskara kullanımından önce ilk olarak alışveriş aşamasında dikkat etmeniz gereken birçok husus vardır. Maskara seçimi yaparken kirpik yapınıza uygun bir seçim yapmanız oldukça önemlidir. Bu noktada eğer kısa kirpikleriniz var ve uzun görünmesini istiyor iseniz uzatıcı etkiye sahip bir maskara seçmeli, eğer yoğun bir görüntü istiyor iseniz yoğunlaştırıcı etkiye sahip bir maskara seçmeli eğer kıvrılmasını istiyorsanız da son zamanlarda son derece popüler olan kıvrım etkili maskarayı seçmelisiniz. Bu aşamada suya dayanıklı ürünleri tercih etmeniz de sizin için kullanım aşamasında bir artı olacaktır.

Maskara kullanmadan önce kirpiklerinize bir kulak pamuğu ya da kullanmadığınız bir maskara fırçası ile tatlı badem yağı sürmelisiniz. Bu yağ yaklaşık olarak 10 dakika kirpiklerde beklemelidir. Ardından bir pamuk yahut peçete yardımı ile fazlalığı temizlemeniz yeterli olacaktır. Kirpiklerin yapışmaması için kirpiklerinize çok az miktarda pudra uygulaması yapın. Ardından maskara sürebilirsiniz. Bu aşamada kirpiklerin daha uzun ve dolgun görünmesi için ilk olarak uçlara uygulama yapmalısınız. Ardından kirpik köklerinden uçlara doğru maskara kurumadan sürmelisiniz. Ortalama olarak 3-4 defa aynı işlemi tekrarlamanız yeterli olacaktır. Sonrasında alt kirpiklerinize altına bir peçete yerleştirerek uygulama sağlamanız daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde hem dolgun hem uzun hem de muhteşem görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Bu yazı 1382 kere okundu.
 • Site Yorum

14 adet yorum var.

 1. yakup dedi ki:

  bayanlarda kirpikleri gerçekten cok hacimli gösterir maskara

 2. doğan dedi ki:

  göz estetiği için maskara kullanımı çok ama çok önemli bir husus olmakta

  • İlhan dedi ki:

   İyi uygulanırsan cidden çok estetik duruyor; fakat hanımların bir kısmı fazla abartınca daha tiici yapıyorlar kendilerini

 3. sıla dedi ki:

  her malzemede olduğu gibi maskarada da kalite gerçekten önemlidir özellikle göz sağlığı açısından

 4. meral dedi ki:

  hani bir söz vardır hep söylerler alemin maskarası olduk ama halen neden böyle dendiğini anlamıyorum

 5. turan dedi ki:

  maskara nasıl kullanıl8ır gerçekten bilmiyorum yani işim olmadı 🙂 ama bilmekl işimize yarar

 6. ramiz dedi ki:

  maskara kirpiklerin hacmini arttırdığı için görüntüyü çok etkiliyor..

 7. mürvet dedi ki:

  maskara makyaj için olmazsa olmazlarımdan..çok kullanıyorum maskarayı

  • Emir dedi ki:

   Eğer hacimsiz kirpikleriniz varsa kullanmanız uygun zaten. Bayanlara ayrı bir çekicilik katıyor

 8. yaren dedi ki:

  benimde çeşit çeşit maskaralarım var her gün kullanıyorum neredeyse..

 9. sibel dedi ki:

  ben maskaraya ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. kirpiklerim zaten hacimli. fakat ince bir rütu zaman zaman çok etkili olabiliyor 🙂

 10. ata dedi ki:

  kızların işi çok valla birsürü malzeme kullanmak zorundalar:)

 11. erdal dedi ki:

  eşimi her zaman kullandığı bir malzeme dünyanın parasını veriyoruz:)

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar