MAKYAJ MERAKLILARININ YENİ GÖZDESİ: TOZ RUJ | Moda Forumu

MAKYAJ MERAKLILARININ YENİ GÖZDESİ: TOZ RUJ

ruj
Paylaş
 

Bir çok kadın için vazgeçilmez bir öneme sahip olan rujların seçimi de kullanımı da çok önemlidir. Öyle ki rujlar bir çok model ve renk çeşitliliği ile karşımıza çıkmaktadırlar. Bunlar içerisinde kendimize en uygun renk ve modelleri seçerken dikkat etmeliyiz.

Bu yazımızda sizlere uygun bir ruj modeli olan uygulanması basit ve bir çok renk çeşitliliği sunan toz rujlardan bahsedeceğiz.

makyaj

Kısa bir süre önce Kore de başlayıp oradan Amerika ya sıçrayan ardından da dünyaya yayılan toz ruj modelinin kullanıcısı da kullanım kolaylıkları da bir hayli fazla.

İsminin toz ruj olduğuna takılmayın, çünkü en az gerçek rujlar kadar bir etkiye sahip. Onlar kadar etkisi olmasa da özellikle yemek yerken vb. durumlarda büyük kolaylık ve kalıcılık sağlıyor. Toz rujları sürmeden önce dudağınıza kesinlikle nemlendirici sürmeniz gerekiyor. İyi bir nemlendirici alıp sürdükten sonra geriye toz rujumuzu sürmek kalıyor. Toz rujumuzu sürdükten sonra da işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Toz rujun son zamanlarda bu kadar ilgi görüp popüler olmasının bir diğer sebebi de renk tonlarının belirginliğidir. Normal rujlara nazaran farklı renkleri bir arada kullanmak toz rujlarda daha kolay sağlanıyor. Bu kolaylığı sağlayan en önemli etmen ise toz halinde bulunan rujların birbirine kolay kolay karışmamasıdır.

Kullanılmaya başlandığı ilk zamanlarda sürülmesi tuhaf ve zor gelse de zamanla elinizin alıştığını ve ruj makyajı işleminizin kolay ve pratikliğinin yanında etkisinin de farkına varacaksınız.

Bu yazı 554 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.