Makyaj ile yüzü nasıl ince gösterebilirsiniz? | Moda Forumu

Makyaj ile yüzü nasıl ince gösterebilirsiniz?

makyaj
Paylaş
 

 

 

 

Bayanların erkekleri etkileme ve kendilerini güzelleştirme konusunda üzerlerine olmadığını bilmeyen yoktur. Bunu yapmak için en çok kullandıkları silah ise makyajdır. Ancak makyaj yapmak bir sanat işidir. Bayanların makyaj ile başaramayacağı şey yok gibidir. Hatta makyaj ile farklı birine benzemek dahi mümkündür. Bunun yanında yüzü olduğundan daha ince, zayıf yada uzun göstermekte bu yolla çok kolaydır. Yüz hatları yuvarlak olan bir bayan makyaj sayesinde daha zayıf bir görüntüye kavuşabilir. Sadece birkaç adımla daha güzel bir görünüme kavuşabilir. Bunun için yapılması gereken adımlar:

ince yüz

  • Yüzü zayıf göstermenin yollarını ilk olarak doğru bilinmelidir. Yüzü ince göstermek yanaklar yoluyla yapılmaz. Bunun için elmacık kemikleri üzerinden çalışılmalıdır. Elmacık kemiklerinin üst kısmına, gözlerin altına ve çevre kısmına aydınlatıcı sürülmelidir.
  • Elmacık kemiklerini ortaya çıkarmanın ardından kontur makyajı tercih edilebilir. Alnın üst kısımlarına, burun orta tarafına, çene bölümüne, ve yanakların alt taraflarına koyu renkte fondöten sürülebilir. Kontur makyajı yüz hatlarını ortaya çıkartan bir makyaj türüdür.
  • Eğer tombul ebatlara sahip yüz hatlarına sahipseniz dikkati başka yerlere çekmeniz gereklidir. Karşıda size bakan kişinin tüm dikkati yanak kısımlarınıza değil, daha çok dudak ve yüz hatlarınıza kaymalıdır. Bunu başarabilmek için yoğun göz makyajı, ve etkileyici bir ruj ile çalışmak başarıyı getirecektir.
  • Makyajda yanaklar önemli birer araçtır. Siz dikkati ne kadarda başka taraflara çekmek isteniz de bir yerden sonra mutlaka yanaklara gözler kayacaktır. Bu nedenle allık kullanmaya özen göstermelisiniz. Allıklar sayesinde ışıltılı bir yapıya bürünebilirsiniz.

 

Vücut hatlarınızın ince yada kalın olması yukarıda saydığımız bilgileri uyguladıktan sonra çokta önemli olmayacaktır. Böylece yüz hatlarınız olduğundan ince görünecektir.

 

 

Bu yazı 31461 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.