Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar | Moda Forumu

Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar

estetik ve obezite
Paylaş
 

              Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar…     Çağımızın en önemli sağlık sorunlarının başında obezite gelmektedir. Hareketsiz yaşam, aşırı yağlı beslenme ve egzersiz eksikliği gibi nedenlerde obeziteden muzdarip olunması olasıdır.

 

 Obeziteden Kurtulmak Mümkün mü?

 

Obezite tedavisi olan bir hastalıktır. Ancak diğer hastalıklardan farklı olarak kişinin iradesini daha çok işin içine katması gerekir. Gereken irade gösterilmesi sonrasında obez bir kişi zayıflama serüvenini başarıyla tamamlayabilir. Ancak aşırı obez bir kişinin sağlıklı bir kiloya kavuşması ile tüm sorunları ortadan kalkmaz.

 Aşırı Zayıflama Sonrası Ortaya Çıkan Sorunlar

 

Önemli miktarda kilo verme sonucunda deri ve doku elastikiyetinde kayıplar yaşanır. Bu kayıplar bir takım estetik kusurları beraberinde getirir. Örneğin, üst kolda sarkıklık oluşması, memelerin sarkması, Karın bölgesi derisinin katlanması ve dize kadar inmesi, kalçalarda, kasıklarda ve uyluklarda deri sarkmaları gibi sorunlar ile karşılaşılabilir.

 

 Estetik Sorunlar İçin Ne Yapılabilir?

 

Aşırı kilo kayıpları sonrasında obezite sorunundan kurtulan kişinin toplum içine karışabilmesi adına aşması gereken bir sorun olan estetik sorunlar için en etkili yöntem estetik operasyon olarak görülmektedir. Ancak bu operasyon kararı kişinin tek başına alabileceği bir karar değildir. Bu karar ancak sağlık profesyonelleri tarafından verilebilir. Estetik operasyon için öncelikle kilo kaybının stabil hale gelmesi beklenir, sonrasında varsa diğer sağlık sorunlarına gerekli müdahaleler yapılır. Ameliyat olmaya hazır olan kişilere ise estetik doktorlarınca gerekli operasyonlar yapılır.

 

Estetik ameliyatı ile vücut alt bölgesinin gerilmesi, meme dikleştirme, kol germe, iç uyluk germe, dış uyluk germe işlemleri yapılabilir. Operasyon, bu bölgelerdeki fazla derinin ve deri altındaki fazla yağ dokusunun alınması sonrasında bu bölgelere uygun görünümün verilmesi şeklinde yapılır. Alınacak deri ve yağ dokusuna göre bazen bir bazen de bir kaç defa ameliyat olmak gerekebilir.

 

Bu yazı 714 kere okundu.
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. Yasemin dedi ki:

  sarkıklık ve çatlama gibi sorunlar oluşuyor bunları kremlerle de çözebilirsiniz ameliyata gerek olmadan

 2. Aydan dedi ki:

  Estetik operasyona hemen yönelmemek lazım bence ilk önce farklı alternatifler aranmalı.

 3. turgay dedi ki:

  bende de bir 25 kilo verdikten sonra sarkma ve çatlakar olmuştu bel çevrsinde dikkat etmek gerekir

 4. meliha dedi ki:

  kilo vermek aslında zor değil ama şu göbeği eritmek gerçekten zor

 5. ayten dedi ki:

  çok zayıflıkta iyi değil çok kilolu olmakta ortasını bulmak lazım bence

 6. sena dedi ki:

  çok kilolu ise bir insan bir an önce kilo vermesi gerekir. Sağlık açısından bu da önemlidir.

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar