KAŞ KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ | Moda Forumu

KAŞ KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

kaş
Paylaş
 

 

 

 

 

Kaşların zaman içinde seyrekleşmesi ve dökülmesi pek çok nedenden dolayı olabilir. Kaşları dolgunlaştırmak ve şekillendirmek için kullanılan kaş kalemleri ucu sivri olduğu ve kıl köklerine baskı yaptıkları için zamanla kaşlarınızın dökülmesine sebep olmaktadır. Bu yüzden kaşlarınızı bir makyaj malzemesi yardımı ile dolgunlaştıracak ve şekillendirecekseniz kaş kalemleri yerine kaş farları kullanmanızda fayda vardır.

 

 

 

Ancak kaş kalınlaştırma yöntemleri elbette makyaj malzemelerinden ibaret değildir. Günü kurtaran ve her gün tekrarlamanız gereken yöntemler yerine dökülen ve seyrekleşen kaşları tekrar eski görünümüne kavuşturmak için pek çok doğal yöntem vardır.

 

 

 

Doğal kaş kalınlaştırma yöntemleri nelerdir?

 

 

 

Öncelikle kaşlarınızı kalınlaştırmak ve tekrar çıkmasını sağlamak için günlük su tüketimine ve doğru beslenmeye önem vermelisiniz. Lifli sebzelerin tüketilmesi ve günde en az iki litre civarında su içilmesi, hem kaşlarınızın hem de cildinizin sağlığı için oldukça büyük önem taşımaktadır. Kaşlarınızın kalınlaşması ve dolgunlaşması vücudunuzun A, C ve B3 vitamini değerleri ile doğru orantılıdır.

 

 

 

Kaşların kalınlaşması için neler kullanılmalıdır?

 

kaş

 

Kaş kalınlaştırma yöntemleri arasında ilk olarak badem yağı sayılabilir. Badem yağı kıl köklerini beslemekte ve çıkan kaşların daha gür bir biçim almasını sağlamaktadır. Aktarlardan ve benzeri dükkanlardan rahatlıkla bulabileceğiniz badem yağı, ekonomik olması dolayısıyla da sıkça tercih edilmektedir. Bir pamuk yardımı ile uygulanabilir, özellikle gece yatmadan sürülmesi tam sonuç alınmasını sağlayacaktır.

 

 

 

Badem yağına ek olarak kullanabileceğiniz başka yağlar da bulunmaktadır. Hint yağı, vazelin ve zeytinyağı da bu yağlar arasında sayılabilir. Kaş kalınlaştırma yöntemleri elbette bunlarla sınırlı değildir.

 

 

 

Nelere dikkat edilmelidir?

 

 

 

Öncelikle cildinizin bazı madde ve gıdalara karşı tepki gösterebileceğini unutmamak gerekir. Kaşlarınızı kalınlaştırmak için kullanacağınız maddelere karşı herhangi bir alerjiniz olmadığına emin olmalısınız. Bunun içinde ilk oalrak uzman bir doktorla yapmak istediklerinizi konuşmalı ve olur almalısınız. unutmayın ki sağlığınızla alakalı alacağınız her konudan önce uzman bir hekim görüşü sizler için en uygunu olacaktır.

Ek olarak, kaşlarınız normalden çok daha fazla dökülüyorsa ya da alışılmadık başka bir durumla karşılaşıyorsanız, bu durum bir hastalığın belirtisi de olabilmektedir. Bu sebeple bir doktora görünmenizde, eğer anormal bir durum yok ise bu yöntemleri uygulamanızda fayda vardır.

 

Bu yazı 10584 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.