Karın Bölgesi Yağlanması Nasıl Eritilir? | Moda Forumu

Karın Bölgesi Yağlanması Nasıl Eritilir?

yağlanma
Paylaş
 

 

 

Karın bölgesindeki yağlanma, genel olarak erkek tipi kilo almak olarak tanımlanır. Karın ve bel bölgesini de içine alan yağlanma tipinde özellikle bel çevresindeki artış, vücut kitle endeksinizin hesaplanmasında olumsuz etki eder. Karın bölgesindeki yağlanma hem erkek hem de kadınlarda kilo vermesi en zor bölgelerden biridir.

Karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmak; fizik olarak güzel görünmenin yanında batın içi organlarda yağlanmaya neden olması ve tip II diabet hastalığına neden olarak gösterilmesi açısından önem teşkil eder. Ayrıca ileri yaşlarda metabolizma hızının düşmesi ile kilo vermenin daha zor olduğu düşünülürse hastalıklara davetiye çıkarmamak adına karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulmanın çeşitli yöntemlerini araştırıp bölgesel yağlanmamızı kontrol altına almamız gereklidir. En tehlikeli yağların karın bölgesinde olduğu da unutulmamalıdır.

Bel ve bel çevresi yağlanmasından kurtulmak adına yapılacak birtakım egzersizler mevcuttur. Ancak egzersizler öncelikle incelenip fizik olarak size uygun ise yapılmalıdır. Göbek yağlarının eritilmesinde etkili olan spor hareketleri genel olarak mekik hareketleri olarak tanımlanır. Ancak karın bölgesi yağlanmasından sadece egzersiz ile kurtulmak mümkün değildir. Aynı zamanda yediğiniz ve içtiğiniz gıdalara da özen göstermelisiniz. Göbek yağlarına en çok neden olan unsurlar başlıca; şeker veya şekerli gıdaların çok fazla tüketilmesi, paketli hazır gıdaların tüketilmesi, karbonhidrat yönünden zengin beslenme alışkanlığı vb. örnek gösterilebilir. Bu nedenle şekerli gıdalar yerine doğal tatlandırıcı özelliği olan kurutulmuş meyveler veya bal tercih edilebilir. Paketli ve karbonhidrat yönünden zengin gıdalar yerine ise ev yapımı, organik ve lif yönünden zengin gıdalar tercih edilebilir. Özellikle besin düzeni oluşturulmalı ve günde en az üç öğün yapılmalıdır. Yemek yemek için acıkmayı beklememelisiniz. Çünkü çok acıkmak çok yemeyi beraberinde getirir. Bununla birlikte ana öğünlerinizi meyve gibi ara öğünler ile desteklemelisiniz.

Karın yağlanmasından kurtaran besinlerin beraberinde tüketeceğiniz bazı göbek eriten içecekler de yağlarınızdan daha kolay kurtulmaya yardımcı olur. Özellikle bu açıdan su tüketimi çok önemlidir. Bol bol su içilmesi yağlarınızdan hızlı kurtulmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında yeşil çay, greyfurt suyu veya nane çayı da karın bölgesi yağlanmasında yağ yakımını hızlandıran içecekler olarak listenizde yer almalıdır.

 

 

Bu yazı 658 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.