İlkbaharı Evlere Taşıyacak Dekorasyon Önerileri | Moda Forumu

İlkbaharı Evlere Taşıyacak Dekorasyon Önerileri

salon
Paylaş
 

 

 

İlkbaharın gelişiyle insanların içerisindeki enerjisinde de olumlu dışa vurumlar gözlemlenmektedir. Günlerin uzaması, havanın ısınması, çiçeklerin açmasıyla birlikte insanlarda da yenilenme ve tazelenme isteği bulunmaktadır. Bu sebeple yeni bir dekorasyon durumuna eğilim gösterilmektedir.

 

Pastel tonlar ve sıcak tonların kullanılması ile daha pozitif ve ferah bir ortam oluşturulacaktır. Kışlık kalın yapılı halılar kaldırılarak yerini ince kilim ve halılara bırakacaktır. Evdeki fazlalık olan aksesuarlar kaldırılarak odaların daha sakin bir hal alması sağlanacaktır. Evlerde bulunan yemek masası, sehpa ve cam kenarlarına çiçekler konularak bahar esintisi tamamen yansıtılmış olur. Canlı ve sıcak tonlardaki renklerle evin daha canlı durması sağlanabilir.

 

 Antre

 

Canlanma, tazelik ve ilkbahar havasını evlere yansıtmak için ilk olarak antreden başlamak gerekmektedir. Taze çiçeklerin toplanıp yerleştirildiği bir vazo, canlı veya pastel tonları barındıran bir tablo ile antreyi ilkbahar ferahlığına uygun bir hale getirmiş bulunursunuz.

 

 Salon

 

Salonda bulunan tüm aksesuarları bahar renkleri olan çiçek renklerine çevirerek işe başlanılmalı. Koyu renkli aksesuarları kaldırıp yerini canlı renklere sahip aksesuarlara bırakmalıdır. Renkli veya çiçek desenli minderler, mavi veya açık mor renginde koltuk yastıkları, hasır sepetler iyi bir ortam yaratmaya yardımcı olacaktır. Taze çiçeklerden oluşan bir köşe yaparak salonu tam anlamıyla ferah ve aydınlık bir ortama çevirmek mümkündür.

 Mutfak

 

En kolay yenileyebilecek yerler arasında açık raflar yer almaktadır. Birkaç şirin ve pastel tonlardaki objeler yerleştirerek mutfağa bir bahar esintisi kazandırılmış olmaktadır. Bir sürahinin içine papatya veya fesleğen konularak mutfağa tazelik verici bir hava katacaktır.

 

 Yatak Odası

 

Kaşe yatak örtüleri ve kalın pelüş örtülerini kaldırılarak yerine bahar desenli ince pikeler kullanılmalıdır. Yatak başınıza taze çiçeklerin bulunduğu bir vazo konulabilir veya çiçek kokulu mumlar konulabilir.

 

 Banyo ve Misafir Tuvaleti

 

Pastel renklerdeki havluların yerleştirilmesi banyoya dahi bir bahar esintisi sağlayacaktır. Misafir tuvaletlerine ise havlu yerine kolalı ince bezler kullanılabilir. Güneş alıyorsa çiçekler, çiçek kokulu mumlar, görselliğiyle baharı yansıtacak sabunlar kullanılabilir.

 

Bu yazı 215 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar