İlk Buluşmada Erkeği Etkilemenin Yolları | Moda Forumu

İlk Buluşmada Erkeği Etkilemenin Yolları

ilk bulusma
Paylaş
 

Erkekleri etkilemenin en etkin iki yolu vardır. Birincisi; kılık kıyafetle verilecek ilk intibah algısı, ikincisi ise konuşmalarla erkeğin kafasını karıştırıp zeki algısı yaratmaktır. Erkekler düz mantıkla işleyen varlıklar olduğu için ilk olarak görünüşten etkilenirler. Bu yüzden ne çok dekolteli elbiseler ne de çok kapalı kıyafetler giymek gerekir. Tamamen sizin kişiliğinizi yansıtacak, özgün olmanızı sağlayacak giysiler kullanmalısınız. Net tavırlara, sert bir mizaca sahipseniz ve çekici görünmek istiyorsanız kırmızı tonları size yardımcı olacaktır. Özgür ruhlu, kişilere ya da maddelere bağımlı bir insan değilseniz mor ve yeşil tonları sizin kişiliğinizi daha iyi ortaya çıkaracaktır. Çünkü kırmızı tutkunun rengidir. Mor ve yeşil terapiler için de sıkça kullanılan özgür ve stressiz bir yaşamın rengidir. Bakımlı kadınlar her zaman erkekler için tercih sıralamasında ilk üçtedir. Özellikle el bakımı çok önemlidir. Temiz ve bakımlı eller, sizin her konuda düzenli ve titiz olduğunuz şeklinde bir intibah bırakmanızı sağlar. Yuvayı dişi kuş yapar mantığında hareket edersek, kadınlar da yapıcı ve toparlayıcı rolü üstleniyorlar ise eğer, erkekler onların tepeden tırnağa, kendilerine sahip çıkacak, bakacak ve koruyup şefkat gösterecek yapıda olmalarını isterler.

Görünüşte kendinizi olduğunu gibi yansıttıktan sonra ikinci adım karşıdaki ile mesafeyi iyi ayarlamak, konuşacağınız konuların sınırını iyi bilmektir. Erkekler kendini çokça anlatan ve her şeye altı boş yorum yapan kadınlardan hoşlanmazlar. Daha düşünerek hareket eden, özellikle başkalarının ne yaptığından çok kendinin ya sevdiklerinin ne yaptığıyla ilgilenen kadınlardan hoşlanırlar. En açık tabirle zeki ve olgun bayanlar her zaman daha etkileyici olmuştur. Erkekler ayrıntılı düşünebilen varlıklar değildir. Bu yüzden kadınların onların yerine düşünmelerini isterler. Bunu mantıklı yollardan yapabilen kadınlar erkekleri istedikleri forma dönüştürebilir ve istediği şekilde etkileyebilirler. Yapılması gereken ilk görüşmeden itibaren karşıdaki ile öncelikle aynı frekansa gelmek olacaktır. Aynı dili konuşmaya başladıktan sonra anlaşmak, etkilemek daha doğrusu doğru enerji aktarımı daha kolay olur.
Kadınların erkekler konusunda dikkat etmesi gereken en önemli husus, erkeği istediklerini olabildiğince belli etmemeleri gerektiğidir. İlk buluşmada etkilenen taraf sizseniz kesinlikle bunu belli etmemelisiniz. Zor kadın sevilir. Bu da peşinden koşmalarını gerektirecek tavır sergilemeleri gerektiği anlamına gelir. Eğer erkek etkilendiği kadın için uğraşmazsa, emek sarfetmezse o kadından vazgeçmesi çok kolay olacaktır. Bu yüzden siz kadınlar her zaman kendi değerinizi belli edecek tavırlar sergileyerek erkeklerle iletişim kurmalısınız.

Bu yazı 5309 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.