İkili İlişkilerde Nelere Dikkat Edilmeli? | Moda Forumu

İkili İlişkilerde Nelere Dikkat Edilmeli?

sevgili
Paylaş
 

İkili ilişkilerinizde canınız mı sıkılıyor? Kafanız mı karışık? O halde bu makaleyi okuyarak kendinize ve ilişkinize yön verebilirsiniz. İyi, sağlam bir ilişkinin temeli sadece sevgi değildir. Sadakat, tatlı dilli, güler yüzlü olmakla birlikte asla eşinizi ihmal etmemelisiniz. İkili ilişkilerde doğan gerginlikler, tartışmaları bitirmek için her zaman bir tarafın susarak alttan alması gerekmektedir. Böylece konu hızlı bir şekilde kapanarak mutluluğunuza devam edebilirsiniz. Eşiniz ile değişik aktiviteler yapmak sizlere psikolojik anlamda iyi gelecektir. Değişik kaçamaklar da yapabilirsiniz. Örneğin; rutin iş hayatınız varsa kendinizi hafta sonları ödüllendirmelisiniz. Yapacağınız tek şey yaşadığınız yerde ya da yakın illerde aktivitesi olan otellere, eğlence mekânlarına veya kaplıcalara giderek ilişkinizi ödüllendirebilirsiniz.

Hafta sonları eşiniz ve çocuklarınız ile geçirmeniz sizin için iyi bir fırsattır. Ailecek yapılacak aktiviteler yüzme, oyun alanları, piknik ve yaşadığınız ildeki tarihi yerleri gezerek birlikte güzel, dolu dolu bir vakit geçirebilirsiniz. Uzmanlara göre kavga ilişkide tuz biber olarak bilinse de sık sık tartışmak ve kavga etmek kişileri ve ilişkileri yorarak yıpratır. Her zaman aktif, neşeli bir çift olmalısınız. Kadınlar eşlerinden ilgi ve alaka görmek isterler. Aynı şekilde erkeklerde eşlerinden ilgi ve alaka görmek isterler. Tatlı bir söz ortamı yumuşatacaktır. Eşinizin alınıp, kırılacağı sözlerden uzak durmalısınız. Zaman zaman düşünerek konuşmak ilişkiniz için önemli bir rol oynar. Düşünmeden söylenilen her söz kırıcı olabilir ve tartışma sebep olabilir. Sabah işten-eve gelene kadar günde en az 1 kere eşinize sevgi dolu mesaj atmak, onun kendine güvenini artırırken eve dönüşte tatlı sürprizlerle de karşılaşabilirsiniz.

İkili ilişkiler denilince genelde anlatılmak istenilen konu tartışma ve kavgadır. Eğer iki taraftan biri susarak, sakin olup, tartışılan ortamı 10 dakika terk ederek tartışmanın kavgaya dönüşmeden bitmesine neden olacaktır. Sadık, güvenilir, iyi kalpli, yardım sever bir eşi kim istemez? Öyleyse sizde eşinize, çocuklarınıza ve çevrenizdeki insanlara karşı sevgi dolu olun. Eğer ilişkinizden bir şeylerin ters gittiğini düşünüyorsanız ve aşılamayacak konular varsa kesinlikle çözüm için ‘’Aile Danışmanlığı Merkezlerine’’ ya da ‘’Psikologlara’’ giderek çözmelisiniz. Günümüzde ufacık bir tartışma ile ayrılmak moda oldu. Genel de yeni ve genç çiftler de görülen bu davranışı aşmak için Aile Terapistlerinden yardım almaları gerekmektedir. Ayrılık çözüm değil, tartışmaları uzlaşarak çözebilirsiniz. Mutlu ve aşk dolu hayatınız olması dileğiyle makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Bu yazı 726 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.