Hamilelik Hesaplama Nasıl Yapılır? | Moda Forumu

Hamilelik Hesaplama Nasıl Yapılır?

hamilelik hesaplama
Paylaş
 


Hamilelik hesaplama işlemlerinde öncelikli olarak sizlerden bazı bilgilerin alınması gerekmektedir. Yani bu konuda doktora gittiğinizde doktor sizden son adet tarihinizi isteyecektir. Son adet tarihine göre hesaplanmış olan haftalık gebelik tarihine göre sizler de süreci daha rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. Elbette ki çocuğun anne karnındaki gelişimine göre doktor sizlere bir haftalık sapmayı ileri veya geri alabilecek ya da net tarihi söyleyebilecektir. Zaten doğumun son dönemine kadar artık çocuğun gelişimi tamamlanmamış veya sürecin takip edilmesine göre sizlere net sonuçlar almasını sağlayacaktır. Bu anlamda bazen özellikle hamile olmasına rağmen adet görmüş oluruz. Kadınların da olduğunu bilmek gerekir.

Hamilelik Hesaplama Neden Önemlidir?

Hamilelik hesaplama işlemi için öncelikli olarak hamilelik testinin net bir biçimde bir hastane tarafından yapılması gerekmektedir. Bundan sonra sizler de doktora görünmeye başlarsınız. Doktor bu süreci takip ederken öncelikle sizlerden son adet gördüğümüz tarihi öğrenecektir. Sonra adet gördüğünüz tarihe göre doktora göründüğünü tarih arasındaki haftalık hesaplama yapılacak bir haftalık sapma ile sizlere net sonuç sunulacaktır. Örneğin 4 hafta önce  son adet görmeniz durumunda sizlere söylenecek olan hamilelik süreci 4 hafta ile 5 hafta arasında olacaktır.

Bunun yanı sıra evde fikir olması açısında hesaplama yapmak isterseniz “gebelik hesaplama” araçlarını kullanabilirsiniz. Bu araçlar arasında hadikizlar.net sitesinin hizmetinize sunduğu araç öne çıkmaktadır.

Hamilelik Hesaplama Net Sonuçlar Nasıl Verilir?

Hamilelik hesaplama ile ilgili olarak ilk haftalarda böyle bir haftalık sapma ile sonuç verilmesine rağmen özellikle hamileliğin sonlarına doğru yani Çocuğun artık doğacağı dönemi doğru ve net sonuçlar sunulmaya başlanır Bu anlamda Sizlerde net bilgileri alabilirsiniz Örnek vermek gerekirse Doğu’nun gerçekleşeceği sürecek doğru artık sizler gün ve ay olarak net bilgileri alabilirsiniz bu çocuğun gelişimi ile alakalı olduğu gibi aynı zamanda çocuğun doğum kanalına girmesi ile de alakalı olarak sizlere sunulacak olan net bilgiler olmaktadır.

 

Bu yazı 2083 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.