Gözlüklü Kadınlara Makyaj Önerileri | Moda Forumu

Gözlüklü Kadınlara Makyaj Önerileri

gözlüklü kadın
Paylaş
 

 

 

Gözlüklü Kadınlara Makyaj Önerileri…  Makyaj, bir kadın için günlük hayatın ve bakımlı olmanın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. İyi yapılmış bir makyaj kendinize olan özgüveninizin artmasına da yardımcı olacaktır. Ancak bazen tam tersi durumlarda söz konusu olabiliyor ve bu durumlarda bir takım tavsiye ve ipuçlarına ihtiyaç duyuyoruz. Örneğin; gözlük makyaj yapmayı zorlaştıran unsurlardan biridir. Fakat belirli tavsiyelerle bu sorun ortadan kalkacaktır.

 

 Göz Kapakları

 

İş gölgelendirmeye gelince göz kapağına ne kadar açık ve nötr renkler uygulanırsa o kadar iyi sonuçlar elde edilir. Koyu yapılan gölgelendirmeler göz çevresindeki morlukların daha çok ortaya çıkmasına, gözlerinizin şiş ve yorgun görünmesine sebep olacaktır.

 

 Eyeliner ve Gözlük Çerçevesi

eyeliner

Eyeliner ile gözlerinizden etkileyici bakışlar cıkmasını sağlayabilirsiniz.

 

Gözlük çerçevenizden bir ya da 2 ton daha açık bir

eyeliner kullanın. Böylelikle sürdüğünüz eyeliner gözlük çerçevenizin ardında kaybolmayacaktır. Eyeliner çizgisinin kalınlığı ile çerçeve kalınlığı arasında paralel bir ilişki vardır. Kalın çerçeveli gözlüğünüz varken ince sürülmüş bir eyeliner gözlerinizi büyük göstermeyecektir. Bu duruma dikkat etmeniz gözlüklerinizin, gözlerinizi gizlemeyeceğinden emin olmanızı sağlayacaktır.

 

 Far Tonu

 

Göz renginizi ortaya çıkaracak far tonlarını tercih edin. Örneğin; kahve tonları, mavi ve kahve gözlerde oldukça hoş görünecektir.

 

 Beyaz Eyeliner

 

Gözünüzün iç kısmına çekilen beyaz eyeliner gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

 

 Kirpik Kıvırıcısı

 

Kirpiklerinizi kıvırmak gözlerinizin daha çok ışık almasını sağlayacaktır. Böylece gözleriniz gözlüklerin ardında bile daha parlak ve büyük görünecektir.

 

 Kapatıcıyı Es Geçmeyin

 

Eğer gözaltınızda halkalar varsa gözlüklerinizin gölgesi bu halkaların daha çok ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden kapatıcı bu etkiyi önlemede oldukça önemli bir üründür.

 

 Son Bir Öneri…

 

Makyajınızı tamamladıktan sonra transparan bir pudra uygulamak makyajınızın sabitlenmesine yardımcı olacak ve fondöten gibi ürünlerin gözlüklerinize bulaşmasını önleyecektir.

 

 

Bu yazı 433 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar