Göz Makyajında Beyaz Eyeliner Trendi | Moda Forumu

Göz Makyajında Beyaz Eyeliner Trendi

eyeliner
Paylaş
 

 

 

Siyah eyeliner sürmekten artık sıkılmadınız mı? Eğer sıkıldıysanız o zaman beyaz göz çizgilerine atlayabilirsiniz çünkü beyaz göz çizgileri şimdilerde aşırı trend. Göz Makyajında Beyaz Eyeliner Trendi nasıl uygulanır öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 

Beyaz Eyeliner Nasıl Kullanılır?

 

White eye pencıl ürününüzü elinize alarak gözlerinizin kuyruk noktasını belirleyin ve burada bir kontür çizgisi yaratın. Ardından kirpik dibinden başlayarak kap kalın beyaz bir çizgi çekin, elinizin titrememesine dikkat edin. Böylelikle en başta çizdiğiniz beyaz göz kuyruğu noktasına ulaştınız. Gözünün az da olsa ufaklığından yakınanalar, Göz Makyajında Beyaz Eyeliner uygulamasını göz pınarlarına da yapmalı. Böylelikle bakışlarınız aydınlanır ve gözleriniz de büyür.

 

Ombreli Renkli Ruj Beyaz Eyeliner Mixi

 

White eyeliner çizgileri, siyah çizgilere göre çok daha soft bir efekt verir. Adeta ufuk çizgisini yansıtan bu görünümün yanında tatlı tınılarda rujlardan da yararlanabilirsiniz. Bunun ötesinde işi biraz daha abartarak soft ama çılgın bu göz çizgisinin yanına da ombreli bir ruj uygulaması bile uyarlayabilirsiniz. Fuşya, şeftali tonları, şeker pembeleri ya da narçiçeği gibi renklerle ombreli rujlar sürebilirsiniz örneğin dudaklarınıza.

 

Eş Zamanlı Beyaz ve Siyah Eyeliner Modası

 

Bu arada dilerseniz bir başka çılgınlık yaparak siyah ve beyaz eyelineri aynı anda kullanabilirsiniz zira bu trend şimdilerde aşırı popüler. Bunu nasıl yapacaksınız? Söz gelimi siyah eyelinerin üzerine beyaz ince eyeliner çizgisi çekebilirsiniz. Ayrıca alt göz kapağına birini, kirpik diplerinize de diğer rengi sürebilirsiniz. Bu şekilde ki bir makyaj uygulaması, harika bir konser ya da festival makyajına dönüşebilir.Peki ya bu uygulamada kaş ve kirpikleriniz boş mu kalacak? Elbette değil… Yanaklarınıza pembe tonlarında allık sürebilirsiniz mesela. Hatta kirpiklerinize beyaz maskara sürerek de bu çılgınlığı sürdürebilirsiniz dilerseniz. Göz Makyajında Beyaz Eyeliner uygulamasının yanında kaşlarınıza ya da kirpik uçlarınıza son trendlerden olan parlak pullardan bile yapıştırabilirsiniz.

 

 

 

Bu yazı 11747 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.