Farkındalılık Nedir? Farkındalılık Nasıl Geliştirilebilir? | Moda Forumu

Farkındalılık Nedir? Farkındalılık Nasıl Geliştirilebilir?

farkındalılık
Paylaş
 

Farkındalılık Nedir? Farkındalılık Nasıl Geliştirilebilir? Çağımızda her insanın kendine özgü farklı bir havası, özelliği ya da yetenekleri bulunmaktadır. Farkındalığı dışarıya çıkartmak ve tüm dünyaya bu durumu en iyi şekilde ispatlamanız adına ilk öncellikle zihinsel düşünce ve seslerin geliştirilmesi gerekmektedir. Her insanın gün içerisinde zihninden milyonlarca düşünce geçmekte ve karmaşık düşünceler arasında olunabilmektedir. Eğer farkındalıktan bir bir uzaklaşmaya başladığınız andan itibaren ise ortaya hemen zihin çıkarak farkındalığı da bir bakıma yönetmeye başlamaktadır. Zihin günlerce farklı hayaller savurur ve en önemlisi de olmayacak olayları bile göz önüne getirmeye neden olabilir. Bu yüzden farklı bir insan olabilmek ya da farklı yanınızı da ortaya çıkarmak istiyorsanız ilk öncellikle zihnin komutlarını ele geçirmeniz bu aşamada son derece önemli bir durum olmaya başlayacaktır.

Farkında Olabilmek İçin Ne Yapmalı?

Günümüzde her insan farklı olmak ister. Çünkü farklı insanlar hem önemli hem de bir o kadar da özel olmayı başarmıştır. Eğer sizlerde farkındalığınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız ilk öncellikli olarak farklı yanınızı çevreniz de ki kişilere göstermeniz gerekmektedir. Fakat her ne kadar insanların farklı bir yanı bulunsa da çoğu kişi farklı olduğunu düşünmeyerek kendisini epey bir kötü hissetmektedir. Tüm bu durumları pozitife çevirmek ve Farkındalık Nasıl Geliştirilebilir? Yollarını aramak ise sizlerin her zaman bir kazancı olmuş olacaktır.

Mesela örnek vermek gerekirse her ne kadar insan enerjikken birden kapalı bir havanın belirmesi ile birlikte tüm enerjikliğin gitmesi de mümkün bir durum olabilecektir. Enerjikliğinizden ödün vermeyerek sizlerde güneşin gitmesini bile takmamanız farkındalığınızı ortaya çıkartabilecektir.

Sorun Çıkarmayın

farkıdnalılık

Günümüzde hemen hemen herkes diğer insanlardan farklı olmak ister.

Farklı olan insan kendisinde iyi gitmeyen bir şeyleri görse de hiçbir şekilde sorun çıkartmayarak bu durumun son derece doğal olduğunu düşünebilmektedir. O halde farklı yanınızı düşünmeye başlayarak ben böyle bir insan değilim, ufak sorunları bile büyütmemeliyim düşüncesine girmeniz de sizlere her zaman artı bir avantaj kazandıracaktır.

Farkındalığınızı Keşfedin

Diğer insanların farkındalığınızı ayıran ne varsa bunu kolay bir şekilde keşfedebilmeniz sizin için kolay olacaktır. Her ne kadar zihniniz bu tür insanlara karşı farklı olmadığınızı savunmaya başlasa da aslında sizin de diğer insanlara göre farklı bir yanınız olmuş olabilir. İnsanların farklı bir yanı olması, ya da hiçbir insan da bulunmayan özellik taşıması da kişinin kendisini son derece iyi hissetmesine neden olacaktır. Eğer kişi farkında olamıyor ise o zaman zihnin de istenmeyen durumlar belirecektir. Bu durumların başında ise ne yazık ki korku, endişe, güvensizlik, kaygı dolu düşünceler yerini almaya başlayacaktır. Farkındalık yapacak olan kişiler mutlaka hakikat üzerinden gitmesi gerekir. Bu sayede kişinin farkındalık kadar kişisel gelişimlerini hızlandırması da olabilecek durumlar arasında yer almaktadır. Yeter ki farkında olmayı bilin ve öyle davranın.

Bu yazı 630 kere okundu.
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. Önder dedi ki:

  Keşke farkındalığımızı farketmeyi hızlandırsak.

 2. elif dedi ki:

  farkında olmak bilinçli yaşamanın en öncelikli kuralıdır bence

 3. nexfox dedi ki:

  insan beyni çok karışık bir yapıda böyle insan insan zekası hakkındaki yazıları bayılarak okuyorum farkındalık hakkında çok güzel bir yazı

 4. gizem dedi ki:

  aslında az çok bliyordum ama şimdi daha net bilgi sahibi oldum

 5. Nuri dedi ki:

  Farkındalığımızı keşfetmemiz gerekiyor. Dediğiniz gibi herkesin bilmese bile farkındalığı vardır.

 6. sefa dedi ki:

  görebildiğinin fazlasını görebilmeye, duyabildiğinin fazlasını duyabilmeye vakıf olmaktır farkındalık.

 7. rıza dedi ki:

  özellikle sosyal medya farkındalık konusunda çok etkin bir mecra önemli bir platform

 8. Mehmet dedi ki:

  bu aralar ne yazık ki pek kimsede olmayan bir duygu olarak karşımıza çıkıyor farkındalık

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,One Hit Wonder Likit, Joyetech Elektronik Sigara,