Evliliği Zora Sokan 7 Davranış... | Moda Forumu

Evliliği Zora Sokan 7 Davranış…

evliliği zora sokan davranıslar
Paylaş
 

Evliliği Zora Sokan 7 Davranış…Eğer bazen aklınıza kocanızın cenazesinde veya mahkemede kendinizi ayrılıyorken düşünüyorsanız. Sizin durumunuz oldukça ciddi demektir peki bu durumda tek suçlu kocanız mı? Sizde sıfır kusur mu var? Kendiniz de hiç mi suç görmüyorsunuz?

İşte evliliği kötü duruma sokan 7 davranış

Suçlayıcı davranışlar

Defalarca ona nasıl hissettiğinizi, neler istediğini ya da hareketlerinin sizin üzerinizdeki etkilerini defalarca anlattınız. Fakat bu şekilde ki eleştirileri karşı tarafa yönelik değil de kendinize doğru da yaparsanız o zaman sadece eşinizin değil de sizin de suçunuz olduğunuzu anlayacaksınız. Bu yüzden iğneleyici sözler yerine ona daha yumuşak mesajlar vermeye çalışabilirsiniz.

Seksi ikinci plana atmak

Eğer seks yapmamak için sürekli mazeretler üretiyorsanız. Ortada ciddi bir sorun var demektir. Bitkinlik, yorgunluk, meşguliyet, çocuklar… Bu sebepler bu şekilde uzayıp gidecektir önü arkası yoktur. Seks de yeme içme gibi hayatınızın bir parçası olması gerekiyor. Seks sizin için bir görev değil de kendinizi rahatlamak için kullanılan bir yöntemmiş gibi düşünmek gerekir. Zevkli bir şey olduğunu unutmamak gerekir. Eşinizde bu durumdan çok memnu kalacaktır.

Adil olmaya şartlanmak

evliliği zora sokan davranıslar

Yaptığınız Hatalar İle Evliliğinizi Zora Sokabilirsiniz

Her zaman evlilikte adıl olmak gerekir diyerek bir zorlama yoktur. Çünkü evliliğin adil olduğunu kimse iddia edemez. Eğer sizde adil davranışlar sergilemeye çalışmaya başlarsanız işler sarpa sarabilir. Bazen sizler ilişkinin enerji kaynağı olmanız gerekir. Bazen etrafınızı yöneten komuta görevinde olmanız gerekir. Biliyoruz adil olan bu değil fakat siz adil bir evlilik mi istersiniz mutlu bir evlilik mi?

Çözüm bulmak yerine problemden şikayetçi olmak

Problem yaratıcı olan değil de çözüm bulucu olun. Çözümler bulun, yanlışları ayırt edin. Eğer çözüm olmadığını biliyorsanız bile bir çözüm üretin. İşi yokuşa sürmeyin.

Sorun biriktirmeyin

Eşinize ne zaman kızarsanız o zaman onu anlamaya çalışın. Hiçbir insanın mükemmel olmadığını unutmayın bu yüzden eşiniz de hatalar yapabilir. Ona kızdığınız da değil de sakin zamanlarda hatalarını normal bir dille ona anlatın. Nasıl mutlu olabileceğinizi anlatın ona. Bağlamak her zaman bir seçimdir. Eper kızgın olduğunuz zamanda sorunu çözmeye çalışırsanız onu asla bağışlamayacakmış gibi hissedersiniz. Sorunu çözebilmek için önce bu düşünceleri arındırın.

Kusur arama

Sürekli kusurlarını bularak onu azarlama, bir kontrol yöntemedir fakat etkisi azdır ve uzun sürmek, sonucu kötü olur. Bu hayatta kimseyi kontrol edemezsiniz bu yanlış bir harekettir. Daha kendi düşüncelerini bile tam anlamıyla kontrol edemezken hem de. Mesela önünüze bir dilim lokum koyun, onu yemeden nasıl durabilirsiniz ne kadar dayanırsınız. Azarlama yöntemi hem sizin hem de eşinizin sinirini arttıracaktır, bunu devamında sesler yükselecek ve muhtemel bir kaos ortamı olacaktır. Eğer eşinizden bir şey yapmasını istiyorsanız onu azarlamak yerine yanına  oturun, ellerini tutun ve rica edin. Bu daha etkili olacaktır ve ortam gerilmeyecektir. Bunu rica ederken de gülümsemeyi unutmayın, etkili olacaktır. O gülümseyen kişiyi kırmak istemeyecektir.

Cinsel konularda alaycı olmayın

Cinsel konularda ona yapacağınız iğneleyici sözler aranızı açacaktır. Onun cinsel kusurları ile dalga geçmek yerine ön sevişmeyi deneyin. Bu ortamı germeyeceği gibi ikinizi de sakinleştirecektir. Sevişme sırasında kavga etmeyi kimse istemez. Ona teşekkür edin, sarılın, fiziksel teması arttırın, der teması olsun.

 

Bu yazı 1026 kere okundu.
 • Site Yorum

20 adet yorum var.

 1. Gulsen dedi ki:

  Evlilikte en temel husulardan bir tanesi ciftlerin birbirlerine saygi ve sevgi cercevesinde yaklasmasidir. Yoksa bir sure sonra catirdamalar ve yalanlar basliyor

 2. Metin dedi ki:

  Evlilik guzel bir muessese. Ama bu dunya evini guzel yapan sey ciftlerin birbirlerine olan uyumu

 3. Aysen dedi ki:

  Evlilige saygisi olmayanlar, oglrsine evlenenler olarak dlugu surece evlilik her zaman zor olacaktir bu kisiler icin. Oglsjne evlenilmez. Evlenmek icin evlenenler bi sure sonra bu hatayi farketmekteler ancak bu kezde baska sorunlar cikiyor

 4. Sevval dedi ki:

  Evlilikte her iki tarafinda sorumluluklari vardir. Ortada bit sorun varsa bu her iki tarafin ortak sorunudur. Herkes bunda pah sahibidir

 5. Menekse dedi ki:

  Esler arasinda birbirlerine karsi saygi yoksa onis aldatmaya kadsr gider. Evlilikte boylece biter. Bence en onemlisi saygi sevdi

 6. olcay dedi ki:

  pek çoğu günümüz evliliklerini yıpratan sebepler iki tarafta anlayışlı olmalı ve ortak yol bulunmalı

 7. seçil dedi ki:

  evlilikte her iki tarafta birbirine saygılı olması lazım

 8. Neslihan dedi ki:

  Allah’a şükür evliliğim iyi ilerliyor. Ama yine de dikkat etmek için yazınızı okudum

 9. Merve dedi ki:

  Evlilik güzel birşey ama bunların hepsi cidden sorun oluyor. Bunlarıda çözsek gerisi çorap söküğü gibi gelecek ahh ahh…

 10. Uğur dedi ki:

  Hiç boşa hayatımız içinden birşeyler aramaya gerek yok! Evliliği zora sokan davranışlar dan önce tüm sıkıntıların birincisi para gelmektedir. Eğer maddi açıdan bir sorun varsa evlilik her zaman maalesef çatırdıyor

 11. simya dedi ki:

  evlilik yada geçimi sağlamak bence bir sanattır bunu bu zamanda herkes beceremiyor.

 12. Semih dedi ki:

  Kadın erkek birbirini anlamalı ve saygı göstermeli herşeyden önce.

 13. ahmet dedi ki:

  evlilikte en çok iki tarafın birbirini dinlememesi sürekli kavga etmesi üste çıkması zora sokar

 14. fatma dedi ki:

  bence en büyük zora sokan şey inatlaşma sevgi ve saygı yoksunluğu

 15. Mehmet dedi ki:

  Bana göre en önemlisi kişiyle değil kişinin ailesi ile evlenmek. Demek istediğimi rahat bir şekilde anlamışsınızdır günümüzün en büyük problemi bu.

 16. samet kıskaya dedi ki:

  evlilik bence eşler arasındaki mahremiyet yok olmaya başladıkca sarsılmaya başladı. Bu saydığın nedenlerin bir tanesi bile evlilikleri bitirme noktasına geliyor.

 17. ayça dedi ki:

  Evliliği zora sokan en önemli yanlış bana göre çiftlerin önyargısız bir şekilde karşı tarafı dinlememesi. yoksa iki mantıklı insanın konuşarak hal yola koyamayacağı şey yok sayılır.

 18. suna dedi ki:

  ilk başlarda olduğu gibi olmamak değişmek içki içmek, kötü davranmak vs gibi nedenler işte

 19. Cemre dedi ki:

  Karşılıklı anlayış benim için en önemlisi, anlayış ve saygı yoksa evlilikte birçok problemle karşılaşılır.

 20. Mehmet dedi ki:

  kıskançlık yeter de artar

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,One Hit Wonder Likit, Joyetech Elektronik Sigara,