Evli çiftlerde cinsel problemler neden olur? | Moda Forumu

Evli çiftlerde cinsel problemler neden olur?

cinsel problemler
Paylaş
 

Evli çiftlerde cinsel problemler neden olur? Evliliğin kolay olduğunu kimse söyleyemez. Çoluk çocuk, ekonomik sorunlar, monotonluk gibi birçok sorun derken hayatınızın aşkı birden bire bir yabancıya dönüşmüş oluyor. Bunca sıkıntının içerisinde cinsellik bir lüks oluyor. Renkli bir cinsel hayat, renkli ve mutlu bir evliliği de beraberinde getiriyor.

Ten uyumsuzluğu

Mutlu bir ilişki için erkek ile kadının her şeyinin birbirine uyması gerekiyor. Birbirlerinin vücut sıvıları hatta ter bile birbirine uyması gerekiyor. Ten uyumu gibi bir sorunu olmayan bir çiftler gün içerisinde birbirlerini arzularlar, özlerler. Çiftler arasında mutlu bir evlilik için cinsellik çok önemli. Kötüye giden ilişkileri bile yapabileceğiniz bir balayı kurtaracaktır. Eğer çiftler arasında ten uyumsuzluğu varsa cinsel ilişkide zor oluyor ve normal olarak da bir ilişkiyi kurtarmak bir kenara daha da kötüye götürüyor.

Vücut saatleri uyumsuzluğu da bir sorun olarak ortaya çıkabilir. Erkekler daha çok erken uyandıkları için gündüz seksi tercih ederken kadınlar ise geceleri seks yapmayı tercih ediyorlar. Kadın danışmanlara gelen en çok sorun “ Eşim benimle özellikle sabah sevişmek istiyor. Tabi ki ona göre hava hoş o duşunu alıp işe gidecek. Oysaki ben duşu alacam, saçımı kurutacağım, diğer kişisel şeylerimi yapacağım, çocuklara yemek hazırlayacağım onları okula göndereceğim ondan sonra işe gidebileceğim. “ şeklinde belirtiliyor. Kadınlar sırf bu yüzden sabah sevişmek istemezler.

Bir tarafın cinsel isteksizliği

cinsel problemler

Mutlu bir ilişki için erkek ile kadının her şeyinin birbirine uyması gerekiyor.

Kimi zaman erkek kimi zamansa kadında görülen cinsel isteksizlik genelde ön sevişme sırasında ortaya çıkıyor. Cinsel isteksizliğin birçok sebebi olabiliyor. Takıntılık gibi sorunu olanlarda bu cinsel isteksizlik daha fazla görünebiliyor. Kadınlarda cinsel isteksizlik nedenleri genelde erkeklerin kişisel bakımları yönünde oluyor. Bazen de eşlerinin fiziksel görünümüyle ilgili sorunlara kafayı takıyorlar. Tırnaklar, sakallar, bazı kıllar, gibi birçok sebep bu şekilde sıralanıp gidebilir.

Cinsel ceza: Kadınlar bu şekilde sorunlarla karşılaştıkları zaman çözümü cinsel ceza vererek yapıyorlar. Kendilerini eşleri ile cinsel yaşama kapatıyorlar. Kendilerince onlara ceza veriyormuş gibi düşünüyorlar bunun nedeni ise erkeklerin kadınlara göre daha çok cinsel arzularda bulunmaları olarak görülüyor. Oysaki bilmiyorlar ki, ilişkilerine zarar veriyorlar. Özellikle ülkemizde kadınlar bu yola daha çok başvuruyorlar ve erkekleri bu şekilde cezalandırarak eğitmeye çalışıyorlar. Bunun ne kadar yanlış bir davranış olduğunu anladıklarında iş işten geçmiş oluyor ve sonra “ Eşim beni neden aldattı?” diye yakınıyorlar. Sevgili bayanlar unutmayın, siz ne kadar onu bu şekilde eğitmeyi kendinizde hak olarak görüyorsanız maalesef erkeklerde inada inat diyerek bunu kendilerinde hak olarak görüyorlar.

Kadınlarda vajinusmus

Bu sorun, kadınların vajinalarında ki kasları gevşeterek eşlerinin girmesine izin vermemeleridir. Özellikle ilk gece korkusundan ortaya çıkıyor bu. Kendi kendilerine acı veriyorlar ve bunu istemsizce yapıyorlar. Genç kızlara cinsel ilişkinin, günah, ayıp, seksin zevk için değil de başka bir neden olarak aşılanması bu şekilde sorunları ortaya çıkarıyor. Özellikle bekâret sendromu bu sorunu tetikliyor. Psikolojik olarak tedavi sonucunda başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Erkekler de erken boşalma

Eğer fiziksel olarak bir sorun yoksa ortada bunun nedeni de stres, baskı ve heyecandan kaynaklanıyor. Toplumun erkeklere yüklediği baskı ve yük nedeniyle bu oluşur. Özellikle ilk gecede erkeğin kadının bekâretini alması gerektiği baskısı erkeklerde doğal olan stresin dışında fazladan bir stres yüklüyorlar. Terapi ve ilaçlar ile başarılı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Burada erken boşalmadan bahsedilen. Normal şartlarda kadından önce gelmesi değil, baskı ve stres yüzünden erken gelmesi olayıdır. Ayrıca bir kere erken boşalan erkek başka bir seks sırasında da aynı sorunu yaşayabileceğini düşündüğü için eşiyle cinsel birliktelikten kaçar.

Bu yazı 670 kere okundu.
 • Site Yorum

10 adet yorum var.

 1. Meral dedi ki:

  Ask evliligi uzerine kurulmayan iliskilerde bu tur problemler gorulmesi bence dogal. Cicim aylari bitince sonrasinda bu sekilde tablolae ortaya cikmakta

 2. Gozde dedi ki:

  Evlilikte cinsel hayat bence cok onemli. Bir suru tartismanin, soguklug uzun n ve daha bir cok seyin sonlandirilmasinda payi buyuk

 3. Mine dedi ki:

  Evlenmden once cinselligi yqsamanin evlendikten sonrasinj etkilediyini dusunuyorum. Her seyi yasayinca evlilik oncesi sonrasinda formalite olarwk kaliyor evlilik

 4. yıldırım dedi ki:

  aşk evliliği şart bu yüzden çok önemli birbirini tanıyarak evlenmek bu yüzden

 5. cihan dedi ki:

  bazı durumlarda iki tarafın birbirini anlayamaması, isteksizlik belirtileri nedeni ile olabilir.

 6. Filiz dedi ki:

  Uyum olmadığı sürece ne yaparsanız boş. O yüzden evlilik öncesi cinsellikten korkmamalı ve çiftler bunu denemeli

 7. sevil dedi ki:

  bir yerden sonra alışkanlık problem olabiliyor. çiftler birbirinden sıkılıp seksi bir zevk değil, rutin olarak görebiliyor.

 8. pelin dedi ki:

  bazen yanlış yaptığını anlıyorsun belli bir süre beraber yaşadıktan sonra. haliyle yakınlaşamıyorsunn karşındakine.

 9. nihat dedi ki:

  eşimde isteksizlik olsa üzerime alınırdım ve ilişkimiz çıkmaza girerdi. çok korkunç bir durum.

 10. sinem dedi ki:

  cinsel isteksizlik ten uyuşmazlığından veya bilgisizlikten yada bazı başka nedenlerden olabilir.

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Elektronik Sigara,One Hit Wonder, 2. el makina