Evimi Nasıl Boyatabilirim? | Moda Forumu

Evimi Nasıl Boyatabilirim?

duvar
Paylaş
 

Eviniz var ve artık bir takım değişiklikler yapmak mı istiyorsunuz? Yapacağınız değişikliğe ilk olarak duvarlarınızı boyamakla başlayabilirsiniz. Böylece daha en baştan evinizin içerisinde bir atmosfer değişikliği olduğunu göreceksiniz. Ayrıca yenilenmiş duvarlar ile eve her girdiğinizde içiniz daha çok açılacaktır. Ancak bu noktada önemli bir sorun var boya ve badana işini nasıl yapacaksınız? Kendiniz yapacaksanız öncelikle hatırlatalım bu iş el yatkınlığı yani tecrübe gerektirir. Ayrıca boyalar hakkında belli bilgi birikimi sahibi olmalısınız. Çünkü her boyanın bir cinsi vardır. Bununla birlikte her boya ile kafanıza göre her malzemeyi boyayamazsınız. Ben boyarım diyenlerdenseniz emin olun emekleriniz boşa gidecektir. Bir süre sonra yaptığınız işlerin yok olmaya başladığını görmek sizi üzecektir. Çünkü kendinize göre uygulayacağınız yanlış karışımlar sonrasında boyanız duvarda tutmaz. Akabinde boya dökülmeye başlar, malzeme zarar görür veya dökülür. Kısacası pek çok aksilikle karşılaşırsınız.

Boyalar çeşit olarak tahmin edebileceğinizden fazladır. Aklirik, sentetik, su bazlı, yağlı boya, selülozik vb. pek çok türü vardır. Bunlar hakkında hiçbir bilginiz olmadan boya işlemine başlayamazsınız. Peki, bu durumda neler yapılabilir?

Boyacı ustalarına başvurun

Hiçbir işe karışmadan kafanızın rahat bir şekilde işlerinizin tıkır tıkır yürümesini istiyorsanız yapabileceğiniz en makul davranış bir boyacı ustasıyla anlaşmaktır. Ancak bu noktada karşımıza çıkan yeni problem güvenilir ve işinin ehli bir usta nereden bulunabilir? Büyük şehirlerde yaşayanlar için bazen bu tür usta bulmak çok zor olabiliyor.  Çaldığınız kapılardan yoğunluktan dolayı bazen ret cevabı bile alabiliyorsunuz. Sizlerden Esenyurt’ta oturuyorum esenyurt boyacı ustası nereden bulabilirim ki? Gibi sorularınız olduğunu duyar gibiyiz. Sizlere önerimiz bu mevzuda kendinizi hiç yormayın. Bilgisayar, cep telefonu ve internetiniz varsa her şey çok kolay. Online olarak çalışan işini profosyonelce yapan firmalara ulaşmanız zor değil. Üstelik kısa zamanda tüm işlemleriniz sizi yormadan her şey dâhil halledilmekte. http://www.1gundeboyabadana.com/ adresiyle anlattığımız bu işlemleri rahatlıkla halledebiliyorsunuz. Bakırköy demi ikamet ediyorsunuz. Bakırköy boyacı ustası size bir tık kadar uzaklıkta. Yâda İstanbul’un diğer pek çok semti için bu saydığımız hizmetten faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iletişime geçmek ve onay vermek.

Bu yazı 935 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. Görkem dedi ki:

  Boyacı işinde bir çok firma şuanda istanbul profesyonel hizmet veriyor. kolu komşu önerisinden ziyade istediğiniz kalitedeki firma ile çalışmak mümkün

 2. can dedi ki:

  Ev boyatmak gerçekten büyük sıkıntı, iyi bir usta bulsanız çok para ister. ucuza iş yapan ustaya da ne kadar güvenip evinize teslim edebilirsiniz?

 3. Süleyman dedi ki:

  Daha önce hiç ev boyamadıysanız ve deneyeceksiniz gerçekten çok zor oluyor böyle durumda usta çağırmak lazım.

 4. adem dedi ki:

  Boya badana anca işin ehli ustalar tarafından yapılmalıdır aksi halde bende boyarı diye girişirseniz evinizi eşyalarınızı berbat edersiniz denemeyin derim.
  usta olarak tavsiyemdir

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.