Eşarp Modelleri | Moda Forumu

Eşarp Modelleri

eşarp
Paylaş
 

 

 

Tesettürlü kadınların en önemli ve değerli aksesuarı severek kullandıkları eşarplarıdır. Bundan dolayı eşarp seçimine(ipek mi değil mi, kolası iyi yapılmış mı, defosu var mı yok mu? …) oldukça önem verirler. Eşarplarını pardösü, ferace, tunik, kap ya da dışarıya giydikleri elbiselerle uyumlu ve ten rengi ile uyumlu olması önemlidir. Daha rahat ve estetik bir yaşam sürmek adına iyi eşarp modellerini, iyi kıyafetleri gibi iyi olan her şeyi arıyoruz.

 

Eşarp Çeşitleri

 

Twill İpek Eşarp Modelleri

eşarp

Tercih noktasında hem fiyat hem de sağlık açısından çok fazla tercih edilen eşarplardan olan Twill ipek eşarp titiz kullanıcıları için çeşitleniyor. Peki, ürünü tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz? Eşarpları zamanınızın çokça ve önemli bir kısmında kullanıldığı için nelerden yani hangi maddelerden üretim yapıldığı konusunda dikkatli olunması gereken noktadır.

 

Eşarp seçiminde bulunurken ipekten üretilmiş olmasına dikkat edilmeli. Çünkü İpek ürünler sağlığa zarar vermez. Neden üretildiği belli olmayan maddelerden üretilen eşarplar, saç köklerinize ve kafa derinize zarar verebilir. Özellikle de yaz aylarında bu dikkati göstermeliyiz. Tarzınızı tamamlamak için seçtiğiniz eşarplar gerçektengerçek bir çileniz haline dönebilir. 0 ipekten üretilen Twill ipek eşarplar bu konuda size güvence vererek imdadınıza yetişen sağlıklı bir üründür.

 

 

 Şal-Eşarp Modelleri

 

Şal eşarp modellerinde özellikle son dönelerde rövanşta olan modellerdendir. Fiyat aralığı uygun ve aşırı derecede çeşitlilik göstermesinden dolayı çokça tercih edilmektedir. Kullanım kolaylığı sağlaması ise bir diğer tercih noktasıdır. Son dönemlerde popüler olması piyasada rekabeti artırdığı için üzerinde çokça yoğunlaşırmıştır. Yaz aylarının özellikle tercih edilmesi gözde kaçamamaktadır.

 

Şal Modelleri

 

 

 

Daha çok dolgun bir yüze sahip ve gerçekten cam gibi gözlerin tercih ettiği bir eşarp modelidir. En önemli noktası ten ve şaldaki renk uyumudur.

 

Çeşitli çiçek ve geometrik desenleri ile ve son zamanlarda tablo ile şekillendirilen şallar yap çık felsefesi ile çokça tercih noktası olmuştur.

 

Eşap Desenlerine Göre Kullanım

 

Eşarp desenleri yüz tipine göre değişiklik arz etmektedir. Geometrik desenler ve çiçekli desenler olarak ikiye ayrılırken tablo şeklinde karışık eşarp desenleri ile kullanımı üçe ayrılmaktadır.

 

 

 

 

l Geometrik Desenli Eşarp Kullanımı: Geometrik desenler daha çok yuvarlak ve oval yüze sahip kişilerce tercih edilmelidir. Spor ya da klasik kesimlere göre renk ve geometrik deseni seçilerek düz ve mükemmel bir görünüş elde edile bilinir.

 

 

 

 

 

l Çiçek Desenli Eşarp Kullanımı: Daha üçgen ve dikdörtgen yüz tiplerinin tercih etmesi gereken eşarp desenidir. Yüzdeki keskin çizgi ve hatları görünmez kılarak daha simetrik bir görüntü oluşturmasıyla şahane görünmektedir.

 

l Tablo Desenli Eşarp Kullanımı: Son zamanların trendleri arasında yer alması ile kullanımı tüm yüz tiplerinde ten ve renk uyumu ile görünümü hoşluk veren bir desendir. Fakat çok karmaşık olmaması gerekir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 21144 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.