Erkekler Neden Sarhoşken Eski Sevgililerine Mesaj Atar? | Moda Forumu

Erkekler Neden Sarhoşken Eski Sevgililerine Mesaj Atar?

sarhos sevgili
Paylaş
 

 

 

İlişkiler de taraflar istediği tadı alamadığında hep eskiye dönük bir özlem duymaktadırlar. Bunlar genellikle ilişki sırasında belleklerine yerleştiği için bunu sarhoşken veya boş anlarında dışarıya vurmaktadırlar. Bunun sebebi ise yeni sevgililerinde isteğini, umduğunu bulamamaktadır. Bu eskiye dair olan özlemi erkekler ilişkilerin normal zamanlarında dışa vuramadıkları için bunu genellikle sarhoşken dışa vururlar.

 

 NEDEN ESKİ SEVGİLİ?

 

Aslında buradaki amaç direk olarak eski sevgili değildir. O an o boşlukta bir hatadan meydana gelen bu hareket ile en yakın geçmişte kiminle bir ilişki noktalandırılmış ve ara verilmiş ise o anki boşluğu ve yalnızlık hissini onunla giderilmek istenmesidir. İçinde bulunduğu durumda şuan ki sevgilisinin onu anlamayacağı düşüncesine kapılarak ve onun yeteri kadar yardımcı olamayacağı düşüncesinin bulunması ile daha önce bitmiş bir ilişkiden yardım almaktır. Daha sonra ise bu girişimde bulunduğu için belki vicdan ve pişmanlık duygusu olacaktır. Ancak erkeklerin duyduğu bu duygular yaptığı yanlışın tekrar getirilmesini sağlamayacaktır.

 

Bu durumun olmaması için ise bazı önlemler önceden alınabilir. Bu önlemler karşılıklı olarak birbirlerinin güven, sevgi ve sadakat duygularının kontrol edilmesi ile başlar. Karşılıklı olarak bu duygular gözden geçirildiği zaman son olarak bir de yanında olabilme durumu, yalnızlık hissini geçirme durumu gibi konularda sevgilisinin yardımcı oluyor mu olmuyor mu onlara bakması gerekiyor. Eğer bunlar ile de bir sıkıntı yok ise sorunu sadece kendi tarafında aramalıdır. Sevgisini, ilişkiye olan saygısını, dürüstlüğünü ve sadakatini ölçmelidir. Bunlar ile ilgili bir sıkıntı var ise bu ilişkiyi daha fazla uzatmadan iki tarafı da çok fazla yıpratmadan ilişkiyi sonlandırması gerekmektedir. Lakin bu ilişkiyi sürdürse bile zoraki bir sürdürüş olacak ve sonunda ayrılık olacağını bile bile devam ettirecektir.

 

 SARHOŞLUK İLE DUYGULARIN BAĞLANTISI

 

İlişkiler de olmazsa olmaz bazı durumlar ve duygular vardır. Bu duygular; sevgi, saygı, dürüstlük, sadakat, empati ve anlayış duygularıdır. Bu duygular karşıdaki cins ile aynı da olabilir farklı da olabilir. Bu duyguların kişilerde uyandırdığı algı ve önemi farklılaştırıldığı gibi yoğunlukları da farklıdır. Yeni sevgili ile birlikte olunan dönemde alt belleğe yerleşmiş olan özlem ve pişmanlık duygusunu insan sarhoşken daha çok ortaya çıkarabilir. Bunun sebebi ise o an da hiç bir şeyi düşünememesi ve bir şeyi kaybedecek korkusu olmamasıdır.

 

Bu yazı 263 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar