En İyi Dekorasyon Fikirleri | Moda Forumu

En İyi Dekorasyon Fikirleri

dekorasyon
Paylaş
 

 

Evlerin çok daha şık ve konforlu bir görünüme sahip olması için dekore ederken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Öyle ki dekorasyon tek yönlü bir eylem değildir. Çeşitli mobilya modellerinin yanı sıra kullanılacak küçük aksesuarlar dahi dekorasyonun en önemli parçalarından biri olacaktır. Peki evlerimizi dekore ederken nelere dikkat etmemiz gerekiyor? En iyi dekorasyon nasıl yapılır? Öncelikle dekorasyon işine girişmeden önce ne tür bir eve sahip olduğunuzu çok iyi bilmelisiniz. Mesela bazı evlerin salonları küçük olabilirken, bazı evler de son derece geniş bir salona sahiptir. Bu nedenle de genişlik ve dekorasyon arasında ciddi bir ilişki olduğu bilinmeli ve buna göre eşya seçimi yapılmalıdır.

Günümüzde çeşitli internet sitelerinde neredeyse her türlü salon ya da mutfak gibi alanların nasıl dekore edilmesi gerektiğini anlatan dekorasyon fikirleri yazıları yer almaktadır.Daha şık görünümlü bir eve sahip olmak için yayınlanan yazıların okunarak, bilgi edinilmesi gerekecektir. Mesela büyük salonları dekore ederken minyatür mobilyalar seçmek kalabalık bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilecektir. Bu gibi durumlardan sakınmak amacıyla çok daha büyük ve geniş yapılı salonları daha ağır ve de daha  iri yapılı mobilyalar ile donatmak ortaya mükemmel bir ev dekorasyonunun çıkmasında etkili olacaktır. Aynı şekilde dar ve de küçük yapılı salonların iri mobilyalar ile donatılması da ortaya son derece sıkışık bir görünüm çıkmasına neden olabilmektedir.

Unutulmamalıdır ki bir evi daha şık ve konforlu hale getirmek isteniliyorsa her şeyden önce alanında uzman olarak görev yapan mimarlardan yardım alınması şarttır. Çünkü onlar yapmış olduğu çizimler sayesinde ortaya çıkacak olan görünümleri önceden kestirebilmektedirler. En iyi dekorasyon fikirleri her daim işini yapan bir mimar tarafından ortaya atılmıştır. Bu nedenle evinizin herhangi bir köşesini dekore etmeden önce iç mimarların görüş ve önerilerinden faydalanmanız oldukça doğru olacaktır. Hem eşya seçerken hem de aksesuar seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta da renk uyumudur. Bu nedenle renkler arasında anlamlı bir bütünlük oluşturarak, evlerinizi son derece modern bir hale getirebilirsiniz.

Bu yazı 9186 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.