DOĞRU MAKYAJ NASIL YAPILIR? MAKYAJ TÜYOLARI | Moda Forumu

DOĞRU MAKYAJ NASIL YAPILIR? MAKYAJ TÜYOLARI

makyaj
Paylaş
 

Her kadın artık günlük yaşantısının içerisinde sık olarak makyaj yapmaya başladı. Alışkanlık haline gelmiş bu durumu kadınlar hayatlarının vazgeçilmezi olarak tanımlamaktalar.

Dışarı gezmeye çıkarken, iş hayatında çalışırken, özel günlerde hatta ev yaşantılarında bile dahil estetik görünmek için makyaj yapanlar mevcut. Peki kadınlar yaşantılarında makyajla bu kadar iç içeyken kaçı doğru ve kendine yakışan makyajı seçebiliyor? Bu kadar sık makyaj yaparken kaçı cilt sağlığına dost kalabilmektedir?

Doğru makyaj nasıl yapılır ve doğru makyaj tüyoları nelerdir? Devamı makalemizde.

MAKYAJ ÖNCESİ HAZIRLIK EVRESİ

Makyaj öncesi hazırlık evresinde ilk yapmamız gereken cilt temizleme toniği ile cildimizi temizleyerek makyaja hazırlamak olacaktır. Cildinizi temizledikten sonra muhakkak cildinizi zararlı güneş ışınlarından korumak için güneş koruyucunuzu sürmelisiniz (mevsim kış dahi olsa).

FONDÖTEN VE PUDRA UYGULAMASI

Hazırlık evresinden sonra nemli bir singer yardımıyla cilde fondöten uygulanmalıdır. Cilt sağlığınız için de singerinizi uyguladıktan sonra her kullanım için yıkayıp kurutmayı unutmayın. Fondöten tercihi yaparken de fondötenin rengini cildinize yakın bir renkte seçmeyi ve cildinize ince tabaka halinde uygulamayı unutmayın.

Eğer pudra fondötenin üzerine sürülecekse şeffaf bir renkte, fondötenin üzerine sürülmeyecek ise de yine ten rengine uygun bir pudra seçebilirsiniz.

MASKARA VE ALLIK UYGULAMASI

Son makyaj aşamamız ise maskara ve allık uygulamasında neler yapmamız gerektiğidir. Yaptığınız makyajın hakkını verebilmek, gözlerinizi büyük ve çekici gösterebilmek için siyah ve koyu kahverengi tonlarında maskara kullanabilirsiniz.

Doğru ve etkili bir allık uygulaması için de uzun ve yumuşak tüylü allık fırçası kullanabilirsiniz.

Bu yazı 832 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.