Diş Fırçanızı Ne Sıklıkta Değiştirmelisiniz? | Moda Forumu

Diş Fırçanızı Ne Sıklıkta Değiştirmelisiniz?

diş fırçası
Paylaş
 

Aşınmış ayakkabıların veya solmuş giysilerin ne zaman değiştirileceğini bilmek kolaydır. Peki, diş fırçası değiştirme süresi ne olmalıdır? Her şey sizin kullanımınıza, sağlığınıza ve tercihlerinize bağlıdır. Tekrar fırçalamadan önce, kendinize yeni bir diş fırçasının zamanı olup olmadığını sorun.

 

Diş Fırçası Değiştirme Süresi

 

Diş fırçalarını 3 ila 4 ayda bir değiştirin. Eğer hasta olsaydınız, özellikle diş fırçası diğer diş fırçalarına yakın bir yerde saklanırsa, yeni bir diş fırçası almayı düşünmelisiniz. Şüphe duyduğunuzda, diş fırçasının kıllarına bakın. Yıpranmışlarsa, dişleri verimli şekilde temizlemezler. Çocuklar genellikle yetişkinlerden daha titiz bir şekilde fırçaladıkları için diş fırçalarının daha sık değiştirilmesine ihtiyaç duyabilirler.

 

Diş Fırçası Çeşitleri

 

Dikkate alınması gereken iki diş fırçası modeli vardır: manuel ve elektrikli. Hangisini daha rahat kullandığınızı öğrenin. Manuel bir diş fırçası, ihtiyaç duyduğunuz her zaman taşınabilir ve kullanıma hazırdır. Gürültü çıkarmaz ve dişlerinize ve diş etlerine yaptığınız baskı üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar.

 

Elektrikli bir diş fırçasının şarj edilmesi gerekir ve seyahat ederken kullanılması biraz daha zahmetlidir. Bununla birlikte, kılların dönme hareketi dişleri ve diş eti çizgisi arasını temizlemeyi kolaylaştırır. Birçok elektrikli diş fırçasında, yeterince uzun süre fırçaladığınızdan ve çok fazla bastırmadığınızdan emin olmak için yerleşik sensörleri bulunur.

 

Diş Fırçası Bakımı

 

Hangi tür diş fırçasının kullandığınız önemli değil, her zaman temiz tutun. Amerikan Diş Hekimliği Derneği, diş macununu ve tükürüğünü gidermek için fırçaladıktan sonra diş fırçasını musluk suyunun altında yıkamanızı önerir. Daha sonra, diş fırçasını dikey olarak kurumaya bırakın.

 

Bir diş fırçasının kapalı bir kapta saklanması, bakterilerin birikmesine neden olabilir, bu nedenle diş fırçasının kıllarının her kullanım arasında tamamen kurumasını sağlayın. Seyahat ediyorsanız, yolculuk sırasında tek kullanımlık diş fırçalarını kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

Bu yazı 1717 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.