Dantels Pasta Takımı Modelleri | Moda Forumu

Dantels Pasta Takımı Modelleri

sofra duzeni
Paylaş
 

 

 

Evimize gelen misafirleri ağırlarken geleneklerimize uygun olarak onları baş tacı ederiz. Türlü türlü ikramlar hazırlar, özenerek sofralar kurarız. Hazırladığımız yiyeceklerin, pastaların, kurabiyelerin sunumu da en az yiyecekler kadar önem taşıyor günümüzde. Değişik markaların birbirinden güzel koleksiyonları soframızı şenlendiriyor. Son yıllarda moda olan saray koleksiyonlarının yanı sıra, sofralara daha sofistike bir hava kazandıran dantel pasta takımları şimdiden hanımların gün sofralarını süsler oldu.

 

Dantel desenli sofra takımları, günlük yaşamda çokça tercih edildiği gibi, özellikle çeyizlerin de baş tacı olmuş durumda. Eski zamanlarda misafirlerin peçeteleri el örgüsü dantelden yapılırdı. Dantel sofra takımları biraz o nostaljik günleri hatırlatıyor.

 

 Dantel Parçalar

 

Servis takımları, suplalar, sunum tabakları, fincanlar, fincan altlıkları, hatta şekerlikler bile dantel şekilleri ile süslenebiliyor. Porselen takımların üzerine, özellikle bordo renkli dantel işlemeler son dönemlerde çok moda. Demlikler, sosluklar ve fincan takımlarında da dantel detaylar özellikle tercih edilen modeller arasında bulunuyor.

 

 Sofra Düzeni

 

Davetin içeriğine göre, takım seçenekleri değişebiliyor. Dantel detaylı parçalar daha feminen parçalar olduğundan daha çok kadınlara arası yapılan toplantılarda ya da günlerde tercih ediliyor. Bir pazar sabahı Brunch için de son derece şık parçalar dantel desenli takımlar.

 

Akşamüstü çaylarında kullanılmak üzere hazırlanan fanuslarda da dantel desenler göze çarpıyor. Hatta sadece desende değil, fanusun kendisi de dantel şeklinde işlenerek sunuluyor. Dantel detaylı takımlarda dikkat edilecek hususların başında, sofradaki diğer parçalarla olan uyum geliyor. Sofrada yer alacak olan çiçeğin rengi ile mumlukların deseni ve rengi ile çatal takımının deseni ile uyumlu parçalar olmalı dantel sofra takımı. Son dönemlerde oldukça sık rastlanan dantel peçete takımları ile birlikte yapılan sofra sunumları oldukça şık ve güzel duruyor. 2018 sofraları dantel detaylar ile daha da şık.

 

Bu yazı 255 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar