Çocuklar İçin Örgü Atkı Bere Modelleri | Moda Forumu

Çocuklar İçin Örgü Atkı Bere Modelleri

örgü atkı
Paylaş
 

Anneler için çocukları her zaman küçüktür her zaman ilgiye sevgiye şefkate muhtaçtır. Hele hele yeni doğan ve en korunmasız oldukları zamanlarda ödleri kopar soğuk havalarda bebekleri üşütür de hasta olacaklar diye. Bunun için daha doğmadan hazırlarlar atkı ve berelerini sıcacık sarıp sarmalamak isterler. Tabi en güzel bere ve atkıları da takmak güzelliklerine güzellik katmak isterler.

Kız olsun erkek olsun bebeklerinize yapacağınız rengarenk örülmüş ponponlarla işlemelerle süslenmiş bere ve atkı modelleri annelere ilham vermekte. Özellikle minicik olan bedenlerine çok yakışan güzel mi güzel şirin bir şapkalar arasında kulaklarını da korumak ve elleri ile başlarından şapkalarını çıkartmalarını engellemek için örülür. Genelde bir ters bir düz olarak lastik denen şiş ile örülen bu model sizin yaratıcılığınız ile de kız veya erkek çocuğa göre süslenerek te ayrı bir şıklık sağlanır. Erkek çocuklar için tepeye bir ponpon kız çocuklar için ise ister aynı renkten ister farklı renkten kulak kenarlarına ve tepeye yapılan gül motifleri ile süslenir. Bu sadece bizim önerimiz isterseniz mini mini çiçeklerle alın kısmına da gül motifleri, üzerine yapılan işlemeler ile de şekillendirebilirsiniz. Atkısını da aynı renkten ve uçlarını ponpon veya şapkaya yaptığınız gül ile birleştirerek veya üzerine monte ederek şekil verebilirken sade olarak ta kullanabilirsiniz.

Tığ ile yapılabilecek diğer bir bere örneği ise tepe kısmından alına kadar Trabzonlardan başlayıp dönerek büyütüp alın kısmına kadar örülür ve burada başka bir renk ile sık iğneyle devam edilerek bir bant oluşturulduktan sonra diğer renkten de bantın yarısı kadar örülerek bere bitirilir. Burada berenin bant kısmındaki renkten yapılacak dönmeli 3 adet gül motifi ve 2 yapraklar ile bir gül demeti monte edilir. Atkı ise tırabzondan yapılarak uçları beredeki gibi renklendirilir.

Bir çok bere ve şapka modeli daha mevcut olup renk renk değişik bir çok modeli bebeğiniz için yapmanız veya bu işin ticaretini yapan ev hanımlarından temin edebilirsiniz.

 

Bu yazı 254 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar