Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler... | Moda Forumu

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler…

cilt bakımı
Paylaş
 

Cilt bakımı estetik ve sağlık konusunda hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Hayatımızda ki zorlukların sıkıntıların sonuçlarını içinde barındıran ve dışarıya aktarmakta cildimiz önemli bir rol oynamaktadır. Karşılaştığımız bütün zorluklara karşı cildimiz tepkiler vermektedir. Kış aylarından yeni çıktığımız için cildimiz soğuklara karşı direndiği için belli oranda yıpranmaktadır. Bahar ve yaz döneminin gelmesiyle birlikte havalar ısınmaya başlamıştır. Cildimizin estetik güzelliğine dikkat etmeye başlasak ta kış aylarında ki yıpranmaların sonuçları şimdiler de daha çok belli olmaktadır. Bakımımıza günlük olarak dikkat ettiğimizde sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmamız kolaylaşmaktadır.

cilt bakımı

 

 

Cildimizin gündelik yaşantımızda ki her türlü cilde zarar veren pisliklerden bu şekilde kurtulabiliriz. Cilt temizliği ılık su ile doğal sabunlar ile yapılabilir. Yapacağımız cilt bakımlarında ilk adımları oluşturmaktadır. Siyah noktalar sivilcelerden kurtulmak için uygun ortamları hazırlamaktadır. Cilt bakımı da önemli yer tutan gözeneklerinin açıklaması ve temizlenmesi için uygun bir ortam yaratarak bakım işlemlerinde bize kolaylıklar sağlamaktadır. Kimyasal maddeleri kullanmadan doğal ve sağlıklı bir şekilde gül suyunu kullanarak yapabiliriz. Gül suyunu makyaj temizleme pamuklarına biraz döktükten sonra cildimizi bununla temizleyebiliriz. Gül suyu yerine doğal yağlar da kullanabiliriz doğal yağlar cildimizi temizlemekle birlikte cildimizi besleyerek doğal bakım da yapar. En önemli yapılacak bir diğer işlem ise cilt nemlendirilmesidir. Cildimizi nemlendirmek gün içerinde oluşan yorgun hissi ve yaşlanmalara karşı etkili bir çözüm yoludur. Cilt nemlendirme işleminde kendimize uygun bir nemlendirici seçmek bakım aşamasında ilk adımdır çünkü cildinize uygun olmaya kremler cildinize bakım yapmak yerine tahriş edebilir alerji yapabilir. Nemlendirme işlemini günlük olarak yapmak istediğimiz bakımın en önemli yeridir. Yüz maskelerini cildinizdeki sorunlara veya cildinizin ihtiyaçları doğrultusunda besleyici sivilce ve siyah noktalara karşı koruma nemlendirici olarak seçeceğiniz maskeleri uygulamak cilt bakımınızın tamamlanmasında yardımcı olmaktadır. tüm bunları yaparken dikkat edilmesi gereken en can alıcı nokta bu tür işlemlere başlamadan önce mutlaka uzman bir doktora görünmekten geçer.

 

 

 

Diğer önemli nokta ise cildinize zarar verecek durumlara karşı dikkatli davranmanızdır. Cilt sağlığı sigara içmek, stres, sinir, makyaj temizlemeden uyumak, cildinizi tahriş edecek kadar sert yapılan temizleme işlemeleri ve nemlendirici kremleri uygulamayı bırakmak cildinizde istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmamıza sebep olmaktadır. Cilt bakımı yapmak kadar yaptığınız bakımları korumakta önemlidir. Her şeyin öncesinde kullandığınız makyajların be maskelerin sahte olup olmadığını kontrol etmektir. Cilt kanseri gibi hastalıkların öncüsü olmayınız. Sağlığınızı koruyun.

 

Bu yazı 19918 kere okundu.
Etiketler:
Cilt Bakımı
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.