Büyük Boy Atkı Modelleri | Moda Forumu

Büyük Boy Atkı Modelleri

atkı
Paylaş
 

 

 

Şıklığın son dokunuşunu sağlayarak kışın ister başa bağlanarak ister boyuna dolanarak kullanılan kalın şal modelleri hakkında çeşitli bilgilere değinilmesinde büyük fayda var. Her sezonun yeni trendlerle açıldığı bir gerçek ama yeni trendin iri parçalı aksesuarlar olduğu reddedilemez bir gerçek. Bu moda akımının anlamı “Oversized” (büyük beden)’dir. Bu trende uygun olarak kullandığımız kalın şallarla sıklıkla karşılaşıyoruz.

 

 Ekose Şallar

 

Aslında bakıldığı zaman oversized atkılarda bu konuya dahil edilebilir özellikle ekose modelleri çok şık durmaktadır. Boynunuza dolayıp bağlayarak ya da boynunuzdan aşağıya sallandırıp kemerinizle tutturarak, sadece omuzlarınıza alarak farklı şekillerde kullanabilirsiniz.

 

 Örgü Modelli Şallar

 

En sevilen modellerden bir diğeri ise büyük boy örgü modelleridir. Örgü modelleri kot kombinlerle uyum sağladığı gibi klasik kombinlerlede uyum sağlayabilir. Eğer amaç aksesuarı öne çıkarmaksa sade renklerde giyilip daha farklı bir tonda boyunluk takılarak bu konuda başarılı olunabilir. Örgü modeller daha çok boyundan aşağıya sallandırıldığında şık bir görüntü elde edilir. Ağır ve kalın olduğu için boyun bölgesine dolanması bunaltabilir.

 

 Yapay Kürk Boyunluklar

 

Yapay kürk boyunluklar her ne kadar yapay olsa da artık insanlar doğa ve hayvanlara karşı daha duyarlılaştıkları için pek tercih edilmez fakat tercih edilirse de klasik tarzda giysilerle uyumlu olabilir.

 

 Püsküllü Şallar

 

Püskül bilinmelidir ki her giysi ve kombinle kullanılmaması gereken riskli bir detaydır. Şallardaki püskül hareketi sade olan şallardan yana kullanılmalıdır. Yine aynı şekilde kombinde sade, düz ve fazla hareketli olmamalıdır çünkü püskül detayı yeterince hareketlidir.

 

Bu içinizi ısıtacak şalları saçınızı güzel bir topuz yaparak veya örerek daha da ön plana çıkararak daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yine aynı zamanda sade bir top küpe takılarak kombinlenip soğuktan korunarak modaya uyum sağlamak mümkün olabilir.

 

 

 

 

Bu yazı 262 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,Aspire Türkiye,şifalı taşlar