Bebeklerde Ki Gaz Nasıl Kolay Çıkartılır? | Moda Forumu

Bebeklerde Ki Gaz Nasıl Kolay Çıkartılır?

Paylaş
 

Bebeklerde Ki Gaz Nasıl Kolay Çıkartılır? Günümüzde artık anne ve babaların korkulu rüyasından biri olan temel sorunların başında bebeklerde ki gaz sancısı yer alıyor. Bebeklerde meydana gelen bu tür gaz sancıları bebeklerin de huzursuz olmasına neden oluyor. Gaz sancıları bebeklerde daha çok karın şişliği, geğirme ve kramplar şeklinde gerçekleşmektedir.

Bebeklerde Ki Gaz Nasıl Kolay Çıkartılır? 

Bebeklerde ki gaz bebeğin ağlamasına neden olur.  Günde en fazla 14-23 kez gaz çıkarılması gerek çocuklar gerekse de yetişkinler için normal olan hususların başında yer almaktadır. Anne ve babalar bebeklerinde ki rahatsızlık ve aşırı ağlamalarından dolayı farklı bir hastalık olduğu düşüncesinde bulunsalarda böyle bir durum söz konusu değildir. Karın bölgesinde ki şişliğe bağlı olarak bebeklerde gaz olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Gaz Sancısı Çabuk Gidermek İçin Yapılacaklar

bebeklerde gaz

Bebeklerde Ki Gaz Nasıl Kolay Çıkartılır?

Bebeği dik pozisyonunda tutarak omzunu sıvazlamanız ya da hafif şekilde vurmanız gazın dışarıya çıkmasına ve bebeğin de fazlası ile rahatlamasına neden olacaktır. Ayrıca bebeği dik pozisyonun yanı sıra yüzükoyun şeklinde de yatırarak omuz bölgesini sıvazlamanız işe yarar sonuçlar alabilmenize en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Bebeğin gaz çıkarması için bir diğer kolay ve annelerin yaptırması gereken hareketlerin başında ise bisiklet hareketi yer alıyor. Bebeğin bacaklarından tutarak sanki bisiklet çeviriyormuş gibi sakince yaparak gazın çıkmasını ve bebeğinizin de rahatlamasını sağlayabilirsiniz.  Böylelikle bebeklerde görülen bu tür sorun ortadan kalkmış olacaktır.

 

Bu yazı 279 kere okundu.
 • Site Yorum

4 adet yorum var.

 1. tuba dedi ki:

  birçok insan gerçekten bu gazın nasıl çıkarılacağını bilmiyor

 2. Hazan dedi ki:

  En kolay yolu kucağınıza yüzükoyun yatırıp sırtını sivazlamak..

 3. Hacer dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş bunları uygulayacam.

 4. Aylin dedi ki:

  Bebek gazliysa be yaparsaniz yapin agliyor. İki cocucgumdada yasadim. 3 4 aylik olana kadsr sorunlar devam ediyor. Sonra krndiliginden gecti. İlac falan csre etmedi bu donemde

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
internetten para kazanma,One Hit Wonder Likit, Joyetech Elektronik Sigara,