Arap Makyajı Nasıl Yapılır? | Moda Forumu

Arap Makyajı Nasıl Yapılır?

arap makyajı
Paylaş
 

 

 

Arabistan’lı, Libya’lı, İran’lı veya Azerbaycan’lı kadınların gözlerindeki o büyülü bakışları ve yüzlerindeki etkileyici ifadeyi bilirsiniz. Bu efsunlu bakışlar siz de de olsun istemez misiniz? Arap makyaj nasıl yapılır öğrenmek isterseniz içeri buyurun o halde.

 

Başlamadan önce cildinizi güzelce nemlendirin ardından elinize2 damla nemlendiricili serumunuzdan alın ve cildinize sürün. Pürüzsüz bir Arap makyajı teni için sticks fondöteninizi alarak süngerinizi alın ve dairesel hareketlerle yüzünüze dağıtın. Aydınlatıcı barındıran kapatıcınızı alarak kaş / göz atlarınızı aydınlatın. Ultrasoft pudranızı T bölgenize, göz kapaklarınıza ve tüm yüzünüze sürün.

 

Arap Makyajı Kontürü Nasıl Yapılır?

 

Krem ve pudradan oluşan kontür paletinizi alarak, öncelikle krem kısmında yer alan koyu tonunu elmacık kemiklerinizin altına sonrasında da yüzünüzün ortasına eğimli bir şekilde sürün. Yanı sıra burnunuzun iki yanına – alın çizgisine ve çene çıkıntınıza sürün. Pudranızı alarak tüm yüzünüzün üzerinden geçin. Arap Makyajı Nasıl Yapılır uygulaması için kontürünüz hazır.

 

Kavisli Ve Harika Kaşlar

 

Dolgun ve hacimli kaşlar için kaş fırçasının kesik uçlu olanını alarak alt noktalarından kaşlarınızı çizin. Unutmayın kaşlarınız Arap kadınlarında olduğu gibi doğal olmayan abartılı ve hacimli bir görünme sahip olmalı.

 

Aydınlatıcılı far paletinizi alarak metalik – simli toprak renklerini kullanın. Bu tarz toprak metalik ya da simli farla göz kapaklarınızı kaplayın. Ardından turuncu farla göz katlanma noktalarınızı doldurun. Sonrasında somon far renginden alarak gözlerinizin içlerine sürün ve şampanyalı altın rengi far karışımını gözaltlarınıza, kirpik diplerinize sürün. Son olarak kaş altlarınızı aydınlatıcı ile aydınlatın. Eğimli keçeli uçlu eyelinerinizi alarak kirpik diplerinize ince bir çizgi halinde sürün ve inceden başlayarak kalına doğru büyütün.  Ardından alt -üst kirpiklerinizi volümlü şekilde doldurun. Böylelikle Arap Makyajı Nasıl Yapılır uygulamasını tamamlamış oldunuz.

 

 

 

Bu yazı 2237 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.