Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir? | Moda Forumu

Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir?

almanca sayılar
Paylaş
 

Almanca öğrenmek, güçlü bir hafıza, ilgi ve yetenek gerektiren bir iştir. Özellikle de kelime ezberlemek için hafızanın iyi seviyede olması en birincil şartlar arasında yer almaktadır. Almanca öğrenmek için sadece kelime ezberlemek yeterli bir eylem olmayacaktır. Aynı zamanda o dilin cümle yapısını bilmek, temel konuşma prensiplerini benimsemek, öğrenilmesi arzu edilen dilin fiillerini ezbere bilmek, fiil çekimleri konusunda bilgi sahibi olmak ve Almanca artikeller eksiksiz bir şekilde ezberlemek gerekmektedir. Tüm bunları becerebilmek içinse hafızanın güçlü olması gereken özellikler arasında yer alacaktır. Güçlü hafızanın yanı sıra ise sürekli tekrar etmek de gerekenler arasındadır. Mesela Almanca sayılar öğrenilirken, gece uyumadan sürekli olarak tekrar yapmak şarttır.
Almanca zor bir dil olduğu için Almanca kelimeler öğrenmek sanıldığı kadar da kolay olmayacaktır. Çünkü bilindiği gibi kişisel fiziksel anlamda kendilerini iyi hissetmedikleri sürece, bir şeyler öğrenmek için de istekli olmayacaklardır. Bu nedenle dil öğrenmek sürecinde aşırı derecede uyumamak, düzenli bir spor hayatına sahip olmak, mideyi rahatsız edecek beslenme şekillerinden kaçınmak, tamamen doğal beslenmeye özen göstermek ve de hazır gıdalardan uzak durmak gerekecektir. Bütün bu faktörler insanların ezber gücünü arttıran önemli durumlardır. Dikkatli davranıldığında Almanca aylar olsun, çeşitli Almanca kelimeler olsun ya da sayılar çok daha kolay bir şekilde insan algısına yerleşecektir. Aynı taktikler diğer tüm dillerin öğrenme sürecinde de yeterli olacaktır.
Almanca öğrenme sürecinde Almanca kelimeleri ezberlemek için, insanların ilgili bir tavır sergilemeleri de oldukça önemli bir konudur. Unutulmamalıdır ki, bilginin yarısı ilgidir. Bir dile ne kadar çok ilgi duyuluyor ise o kadar çok fazla oranda öğrenme şansı olacaktır. Yeterince istekli olunduğu sürece dünyadaki her dili öğrenmek mümkün hale gelmiş olacaktır. Almanca kelimeleri ezberlemek için güçlü bir hafıza yaratılması şarttır. Aynı zamanda da sık sık tekrar edilmesi gerekir. Tekrarların ardından ise Almanca bilen bir insan ile pratik yapmak, yani Almanca konuşmak dili öğrenmeyi kolaylaştıran çok önemli faktörlerden biri olacaktır. Öyle ki Almanca öğrenerek, insanların çok daha nitelikli hale gelmesi kaçınılmaz olduğundan, mutlaka ikinci bir dil öğrenmek de günümüzün en önemli gereklilikleri arasında yer almıştır.
Bu yazıyı yazarken vermiş oldukları destek için ingilizce dersleri hazırlayan ekibe teşekkür ederiz.

Bu yazı 2219 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.