2019 Koltuk Takımı Trendleri | Moda Forumu

2019 Koltuk Takımı Trendleri

koltuk takımı
Paylaş
 

 

Koltuk takımları her evin vazgeçilmezi ve mobilya denilince ilk akla gelenlerden. Evlerimizde konforuna ve görünümüne en çok dikkat ettiğimiz odanın da oturma odası olduğunu söyleyebiliriz. Hem kültürel açıdan bizler için büyük önem taşıyan misafir ağırlama konusunda şık görünüm ve samimi bir ev ortamı yaratmak istediğimiz hem de kendi başımıza kaldığımızda konforuyla bizi rahat hissettiren ve dinlendiren bir alan olmasını beklediğimiz oturma odası; hayatlarımızda çok önemli bir yer kaplıyor.

Oturma odalarının en önemli parçası olan koltuk takımları; formları, desenleri ve renklerindeki değişikliklerle yeni trendler yaratarak mobilyada şıklık ve modayı yeniden tanımlıyor. Peki, 2019 yılı ile birlikte yeni dönemin koltuk takımı trendlerini neler oluşturuyor? Gelin, birlikte göz atalım.

Son yıllarda yapımı tamamlanan binalar ile birlikte eski evlerin alışılagelmiş geniş yapısı yerini daha az yaşam alanı sunan evlere bıraktı. Minimal dekorasyona olan ilginin de artmasıyla, daha az ama daha kullanışlı dekoratif ürünler değer kazandı. Koltuk takımlarının da bu değişimden etkilenmemesi kaçınılmazdı. Keskin çizgilere ve köşeli yapıya sahip klasikleşmiş koltuk takımları ihtiyaçları ve beklentileri karşılamaktan gitgide uzaklaşırken, kıvrımlı yapıda ve fonksiyonel koltuk takımları hem yaşam alanlarını daha az kısıtlamaları hem de kullanışlılıkları ile öne çıkıyor.

Koltuk takımlarında bu yılın renk trendlerinde ise üst sırayı hardal sarısı ile yeşil paylaşıyor. Bu renkler 2019’da göz alıcı sıcak tonları ile nubuk ve kadife kumaşlara şıklık katacak. Ayrıca pastel renkler de sadelikten hoşlananlar için en iyi tercih olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte bej, krem, kahverengi gibi doğal renkleri modern formlarla birleştiren koltuk takımları da trendlerdeki yerini koruyor. Bu renk tonları ile hem dekoratif ürünleri oturma odasına kolayca uydurmak hem de huzur verici bir tasarım oluşturmak olanaklı hale gelecektir.

2019 trendlerine uygun koltuk takımı modellerine ve çok daha fazlasına ulaşmak için Berke Mobilya’nın sayfasına göz atabilirsiniz. Aklınıza gelebilecek tüm mobilya ürünleri hakkında bilgi almak ve birçok konuda fikir sahibi olmak isterseniz Berke Mobilya Blog sayfasını inceleyebilir ve her hafta yayınladığımız içerikleri takip edebilirsiniz.

Bu yazı 79 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.