2018 yılı Makyaj Trendleri | Moda Forumu

2018 yılı Makyaj Trendleri

makyaj
Paylaş
 

 

2018 yılını ortaladığımız şu günlerde havaların da ısınmasıyla bayanlar için kendilerine yapmaları gereken bakımında daha çok arttığını söyleyebiliriz. Makyaj açısından bu dönemde eyleliner daha abartılı kullanılmakta. Ciltler parlayacak, parlar tonlu makyaj malzemeleri kullanılacak görünüyor.

Eyeliner kullanımı

eyeliner

İnce yapılan ve kusursuz olması için uğraşılan eyeliner görünümünü bir kenara atın. Bu dönemde daha kalın hatta abartılı şekiller moda. Yumuşak bir kalem ile gözlerinizde harika işler çıkarabilirsiniz. Bu açıdan bakacak olursak birazcık üretken olmanız gerekebileceğini hatırlatalım. Örnek vermek gerekirse dışarıya doğru çektiğiniz eyelineri yapmaktan vazgeçerek, göz kapağınızla birleştirebilirsiniz. Üretken olma konusunda sıkıntı çekiyorsanız moda dünyasına öncülük eden modellerden de esinlenebilirsiniz.

Göz farlarını Simli Yapabilirsiniz

Geçmiş yıllardaki mat tonların modası bu yıl bitmiş görünüyor. Bunun yerine parlak, simli, canlı tonlar daha revaçta. Ayrıca gözlere bakıldığında ışıl ışıl görünmekte. Dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki oda göz makyajı yaparken abartmamak ve dudaklardan ön plana çıkmamaktır. Eğer ki metalik tonlarda bir ruj tercih ediyorsanız o zaman göz makyajınıza dikkat etmeli ve çok dikkat çekmesine mani olmalısınız. Makyaj konusunda her ne kadar abartı olsa da siz yine de bu abartıyı ileri noktaya taşımayın.

Göz makyajı konusunda dikkat edilmesi gereken başka bir trend noktası mavi farların kullanımı ve göz kalemleridir. Bu rekleri özellikle gözleri kahverengi ve siyah olanlar denemelidir.

Bu yazı 31079 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.