Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

evlenme teklifi
Paylaş
 

Evlenme Teklifi Nasıl Yapılır?Sevgili damat adayları eğer siz evlenmeye karar verdiyseniz ve mükemmel bir evlenme teklifi hazırlamak istiyorsanız. Bu önerilere kulak asmanız gerekecek. Çünkü birçok erkek evlenme teklifinin zorluğundan ve seçenek bulamamaktan yakınıyor.

Ona dozu kaçırmadan sürpriz yapın

Kadınlar sürprizlerden hoşlanıyor ve evlilik teklifi de sürpriz olması gerekiyor. Fakat zamanı doğru olarak ayarlamanız gerekmekte. İlişkinin daha ilk ayında evlenme teklifi etmeye kalkarsanız aceleye getirilmiş bir teklif havası katacaktır bu ve kötü bir izlenim yaratabilir. İlişkinizin ilerlemesi ve birbirinize aşkınızı ilan etmiş olmanız gerekiyor. Bir birinizi tanımanız ve düşüncelerinizin birbirine uyuştuğundan emin olmalısınız. Eğer tam bunları ayarladıysanız. Evlilik için doğru zaman demektir.

Hayallerinde ki teklifi hazırlayın

Evlilik teklifinin edilişi ve hazırlanışı bir erkeğin kadınına verdiği değeri gösterir. Ona ne kadar çok değer verdiğinizi en iyi gösterebilmek için sizin hayalinizde ki değil onun hayalindeki evlilik teklifini hazırlamanız gerekmektedir. Bunu mükemmel bir şekilde de sunmanız lazım. Dikkat edin nadiren de olsa kötü bir evlilik teklifi kadının kararını da değiştirebilir.

Mükemmel yeri bulun

evlenme teklifi

Kadınlar sürprizlerden hoşlanıyor ve evlilik teklifi de sürpriz olması gerekiyor.

Evlenme teklifinizin şekli kadar önemli olan bir diğer şey tabi ki evlenme teklifi edeceğiniz mekandır. O an ikiniz içinde özel ve mükemmel olmalı. Burada mükemmelden kastımız tropikal bir ada ya da boğazda ki lüks bir restoran değil. Evlenme teklifi edeceğiniz yer ikiniz içinde derin bir anlam ifade etmeli. İlk buluştuğunuz yer, ilk karşılaştığınız yer, yada ilk akşam yemeği yediğiniz yere giderek ona aynı şekilde bir akşam yemeği sırasında evlenme teklifi edebilirsiniz yada ona aşkınızı ilk itiraf ettiğiniz yere giderek aynı yerde evlenme teklifini de yapabilirsiniz. Unutmayın evlenme teklifi ederken kadının gözünü boyamayı eğil ruhunu okşamayı hedefleyin.

Saati önceden belirleyin

Evlenme teklifi sırasında saat de oldukça önemlidir. Mesela dışarıda evlenme teklifi düşünüyorsanız tam teklif sırasında tam saatinde geçecek olan bir otobüs veya gemi sizin romantizminizi batırabilir. Ya da ilk buluştuğunuz yerde evlenme teklifi etmeyi planlıyorsanız tam o ilk buluşma saatini de ayarlamanız gerekiyor. Kadın dejavu olduğunu sanmalı. Ayrıca gün batımında deniz kenarında bir evlenme teklifi de aşırı romantik olabilir. Amacınız illa da onu yerinden sıçratmaksa bir gece yarısı onu arayarak telefonla evlenme teklifi yapabilirsiniz ya da pencereden bakmasını isteyebilirsiniz ve tüm mahalle duyacak şekilde bir teklif hazırlayabilirsiniz.

Şahitler önünde yapmaya dikkat

Eğer kız arkadaşınız kalabalıktan çekiniyorsa bu evlenme teklifini daha sade ve sessiz bir yerde yapmayı düşünebilirsiniz. Kız arkadaşınıza kalabalıkta yada ailesinin yanında evlenme teklifi yapmanız için onun çekingen bir yapıya sahip olmaması gerekiyor. Eğer çekingen bir yapısı varsa teklifini ters tepebilir ve stadyumda reddedilen adam gibi olursunuz.

Kalbinizin sesini duysun

Yapılabilecek en kötü evlenme teklifi yüzeysel ve şüpheci olanıdır. Ona evlenme teklifi ederken siz değil kalbiniz konuşsun. Ona onu ne kadar çok istediğinizi hissettirin. Kalbinizin çığlıklarını duysun ve romantik bir şekilde bu çığlıkların onun kalbine gitmesini sağlayın.

Geleneklere dikkat

Her ne kadar günümüzde kadınlar duygusal ve modern tekliflerden hoşlansalar da geleneklerine bağlı olan ve ailesine önem veren bir kız arkadaşınız varsa elinize çikolata ve çiçeği alıp Allah’ın emri peygamberin kavli ile babasından istemeniz onun daha çok hoşuna gidecektir ve böylece teklifle kız isteme olayını aynı ada yapmış olacaksınız. Kız arkadaşınızın da memnun kalması cabası.

Aksilikler olabilir

Her şey mükemmel olmalı diye bir şey yok. Siz kafanızda olağan üstü güzellikle süper bir plan yapmış olabilirsiniz fakat bir aksilik çıkar ve her şey berbat olabilir. Böyle durumlarda elinizde çiçekle onun önüne diz çökeceksiniz ve hazırladığınız o romantik şiirsel konuşmayı yapacaksınız. Yüzüğü uzatacaksınız.

Karar verdiyseniz çok beklemeyin

Eğer kafanızda bir teklif hazırladıysanız bu teklifi ona sunmakta çok beklemeyin. Unutmayın ilişkiniz belli bir süre sürdükten sonra kız arkadaşınız sizden bu teklifi bekleyecektir zaten bu iki kelimenin hayaliyle uyur bir çok kadın. Sizde onu fazla beklemenize gerek yok.

 

 

 

Bu yazı 34 kere okundu.
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. Metin dedi ki:

  Kadinlari bu kadar simartmamak gerek bence😁 sonra basedemeyiz

 2. Murat dedi ki:

  Evlilik teklifinin okadar sik olmasina bence gerek yok. Hatta evlilik teklifi de neymis birini seviyorsaniz ve oda sizi seviyorsa zaten hersey dogasina gore olur

 3. Yagmur dedi ki:

  Mesela romantik bir aksam hemeginde evl8lik teklif edilebilir. Guzel olurdu.

 4. Sertap dedi ki:

  Evlilik teklifi nasil almak isterim diye dusunuyorum. Mesela hic beklemediyim bir anda yapilsa fena olamzdi. Sasiririm supriz olurdu

 5. Meryem dedi ki:

  Evlilik teklifi dediyin soyle supriz olacak. Sasirtacak kisiyi. Biraz sevdiyini beli ettirecek

 6. Fatma dedi ki:

  evlilik teklifi erkeklere göre çok bir anlam ifade etmiyor ama bizim için cok önemli

 7. Saliha dedi ki:

  Nasıl bir evlilik teklifi alacağım benim için çok önemli. Hayatım boyunca unutulmayacak güzellikte olmalı

 8. Kemal dedi ki:

  Az para bayılmadım teklif yapacağım gün. Restoranından tut çiçeğine, yüzüğüne, yolu derken, gereksiz masraf dicem ama hanım duyarsa yakar beni 🙂

Bir yorum bırak

internetten para kazanma, en güncel saç modelleri